reklama
 
 

Skauti mají nové logo. Je modernější a srozumitelnější, snad osloví nové členy, doufá jeho autor

29. 7. 2016 10:07
Grafik Lumír Kajnar navrhl českým skautům nové logo. To propojuje chodského psa, trojlístek a lilii a navíc ho doplňuje nápis skaut, aby byl znak srozumitelný i pro "nezasvěcené" a pochopili ho i lidé v zahraničí. Skauti jsou v Česku dlouhodobě v oblibě a za poslední dekádu se jejich členská základna rozrostla o třetinu.

Praha - Český skaut má nové logo i vizuální styl. Skautskou lilii s trojlístkem, složenou z mozaiky, navrhl renomovaný grafik Lumír Kajnar. Nové logo navrhl tak, aby vycházelo z historického znaku, ale přidal mu nové prvky.

Znak je oblý, má jemné tvary a jeho neoddělitelnou součástí je i nápis "skaut". “Myslím si, že přidat označení ‘skaut’ je vhodné pro oslovení nových lidí a srozumitelnější v zahraničí,” vysvětluje tvůrce Lumír Kajnar.

“Přednost skautů vidím i v tom, že dokážou sjednotit rozdílné typy lidí,” dodává autor. Nový znak propojuje hlavu chodského psa, kterou skautům věnoval Mikoláš Aleš v roce 1912, lilii, která je symbolem celosvětového skautingu, a trojlístek značící dívčí skauting.

Junák - český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku a přes 80 procent rodičů by do něj doporučilo vstup svému dítěti. Skauti jsou v Česku dlouhodobě v oblibě a za poslední dekádu se jejich členská základna rozrostla o třetinu.

autor: Domácí | 29. 7. 2016 10:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama