Široký Důl, místo nevídané tragédie

Široký Důl, místo nevídané tragédie
Klidná obec položená v krásné přírodě nedaleko Poličky nemá ani čtyři stovky obyvatel.
Malebná vesnice uprostřed polí, lesů a luk, dominantou je gotický kostel.
Tady někde ji najdete na mapě.
Po osmé hodině večer kriminalisté ukončili ohledání místa tragédie a odjíždějí.
Foto: Petr Protivánek
Petr Protivánek
3. 9. 2011 14:53

Obec Široký Důl na Pardubicku si zapíší kriminalisté do archivů jako místo jednoho z nejtragičtějších případů, který kdy vyšetřovali. Ve druhý zářijový den roku 2011 tu byly zavražděny čtyři děti, nejstaršímu bylo osm let, nejmladšímu sotva několik měsíců. Reportéři Aktuálně.cz přinášejí snímky z tohoto smutného místa.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

Další zprávy