reklama
 
 

Silvestrovská noc se přehnala. Klidněji než loni

1. 1. 2008 8:40
V Česku oslavy po 2. hodině utichly

Česko/Svět - Nejméně dvě úmrtí a několik požárů. Taková je bilance oslav Silvestra. Přesto hasiči a záchranáři hodnotili příchod nového roku jako relativně klidný. Oddechli si po loňských oslavách, které před rokem označili za nejhorší za posledních pět let.

K nejvíce událostem vyjížděly sanitky a hasičské vozy v Praze.

"Ke 22. hodině máme zaznamenáno 11 ošetřených pacientů. Jedná se o pády v opilosti a následné úrazy hlavy, intoxikace alkoholem, v jednom případě byl úraz hlavy způsoben úderem lahve. K vážným zranění nedošlo, nebyl hlášen žádný úraz zábavní pyrotechnikou," zkonstatovala ještě před půlnocí mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.

V největších městech včetně Prahy se tou dobou lidé vydali hromadně do ulic, na náměstích jich slavily tisícovky.

Už proto mluvčí Ernestová varovala, že konečný účet oslav může být méně radostný: "S blížící se půlnocí počet ošetřených stoupá, největší nárůst se očekává po půlnoci."

I po druhé ráno však zdravotníci hlásili "jen" drobnější zranění nebo hospitalizace lidí, kteří to přehnali s alkoholem.

"Do 2 hodin ráno jsme zaznamenali 55 zásahů souvisejících s oslavami konce roku. Jednalo se v naprosté většině o intoxikace alkoholem, zranění v důsledku pádů v opilosti, řezná poranění, nevolnosti. Zábavní pyrotechnikou byli zraněni 2 lidé," upřesnila Ernestová.

Hasiči v Praze vyjížděli v noci celkem k osmnácti zásahům. Nejvážnějším případem byl požár v Praze 10, kde muselo být z domu evakuováno třináct osob. Požár vznikl kvůli tomu, že do světlíku zapadla světlice.

Podle mluvčího pražských hasičů Víta Pernicy je celková škoda podle předběžných odhadů 53 tisíc korun.

Na chatě uhořel muž a při nehodě zemřela žena

Tragédie se odehrála v obci Chotýčany u Českých Budějovic, kde na chatě uhořel muž, jehož totožnost zatím není známa. "Jinak ještě hasiči vyjížděli ke dvěma menším požárům," řekl nám operační důstojník hasičů z Českých Budějovic.

Silvestrovské oslavy také poznamenala vážná dopravní nehoda na Tišnovsku, pří níž zemřela jedna žena. Jestli měl na nehodu vliv alkohol, odmítli hasiči z jihu Moravy sdělit.

Velmi poklidně oslavy proběhly v Brně, kde hasiči nemuseli vyjíždět k žádným požárům. "Jeli jsme pouze otevřít dva byty, s žádnými požáry bytů jsme se nesetkali," řekl operační důstojník jihomoravských hasičů.

Poklidný průběh oslav hlásí také hasiči z Olomoucka. V Moravskoslezském kraji vyjížděli hasiči v noci jen k šesti menším požárům. 

Ještě před Českem se jako každý rok novoroční slavení přehnalo východní polovinou Země. V mnoha podobách - ostatně, podívejte se na první silvestrovské obrázky sami.

autor: jau, ob | 1. 1. 2008 8:40

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama