reklama
 
 

Silný vítr v Česku lámal stromy, zastavil vlaky a desítky lidí odřízl od elektřiny

AKTUALIZOVÁNO 6. 10. 2017
Silný vítr zasáhl ve čtvrtek večer a v noci většinu území. Na mnoha místech museli hasiči odstraňovat popadané stromy nebo větve. ČEZ zaznamenal kvůli silnému větru poruchy na vysokém i nízkém napětí. Většina dodávek elektřiny ale už byla obnovena, zbytek by energetici měli opravit během pátku.

Praha - Ve čtvrtek večer a v noci potrápil většinu území silný vítr. Hasiči vyjížděli ke stovkám případů popadaných stromů, větví, poškozených střech nebo poničeného vedení.

Téměř 30 výjezdů měli hasiči v Jihomoravském kraji ve čtvrtek večer kvůli silnému větru, který zasáhl region. Zasahovali především u popadaných stromů či větví. Nejvíce zásahů měli na Brněnsku a Blanensku. 

Silný vítr večer potrápil i Olomoucký kraj, kde hasiči evidují přes 40 výjezdů. Přes tři desítky výjezdů evidovali hasiči v Libereckém kraji.

Středočeští hasiči vyjížděli kvůli větru k více než sto událostem, šlo hlavně o spadlé stromy a větve, vítr také poškodil střechy a elektrické vedení. Nejvíce výjezdů bylo na Benešovsku a Příbramsku. Nikdo nebyl zraněn, v noci se počet výjezdů vrátil do normálu.

Hasiči v Karlovarském kraji zasahovali u dvaceti událostí souvisejících se silným větrem. Většinou museli odstranit popadané stromy ze silnice, uvedl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Popadané trakční vedení zastavilo provoz na železniční trati mezi Trmicemi a Řehlovicemi na Ústecku, omezení provozu potrvá celé dopoledne. V úseku nahradily vlaky autobusy, informují České dráhy (ČD). Silný čtvrteční vítr v kraji lámal stromy, způsobil i poruchy na dodávkách elektřiny. Místo vlaků jezdí mezi Trmicemi a Řehlovicemi autobusy, v úseku od Řehlovic do Bíliny na Teplicku nabírají spoje zpoždění kolem 20 minut.

Hasiči ve Zlínském kraji řešili v noci na pátek následky silného větru. Vyjížděli k 19 případům. Odstraňovali zejména spadlé stromy a větve. Nikdo nebyl zraněn.

Moravskoslezští hasiči v souvislosti s větrem zaznamenali ve čtvrtek odpoledne a v noci 122 zásahů. Především odstraňovali spadlé stromy a větve. Jak ze silnic, tak i z elektrických drátů či železniční tratě. Což mělo vliv i na železniční dopravu.

Hasiči na Vysočině kvůli silnému větru zasahovali přibližně u pěti desítek událostí. Nejčastěji odstraňovali stromy a větve spadlé na silnici. V Hladově na Jihlavsku zabezpečili větrem utrženou střechu na čerpací stanici. Všechny události se obešly bez zranění. 

Kvůli silnému větru, popadaným stromům a větvím zůstaly spousty lidí bez proudu. Během večera a noci se energetikům podařilo obnovit dodávky elektřiny dvou třetinám odběratelů. "ČEZ Distribuce v současné době eviduje tři desítky poruch na vedení vysokého napětí a další desítky na napětí nízkém," upřesňuje mluvčí Skupinky ČEZ Soňa Holingerová v pátek ráno.

Většina dodávek elektřiny by měla být odstraněna během pátku.

autoři: ČTK, Domácí | 6. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama