Silná bouře poškodila vysílač, ČT1 nešla 3 hodiny

Redakce DOM
1. 6. 2008 21:30
V Praze a okolí nefungovalp analogové vysílání ČT1
Nová vizualizace České televize.
Nová vizualizace České televize. | Foto: ČT

Praha - Diváci z Prahy a okolí se - pokud nevlastní set-top-box - v neděli nemohli tři hodiny dívat na program, který nabízel první kanál České televize.

Mohla za to silná bouře, která poškodila žižkovský vysílač. "Právě ten zajišťuje šíření analogového televizního signálu prvního programu České televize - ČT 1 v Praze a jejím padesátikilometrovém okruhu," citoval server České noviny mediálního zástupce společnosti České Radiokomunikace Kamila Chalupu.

Technici Radiokomunikací závadu odstranily až po třech hodinách, ČT1 znovu šlo naladit až po deváté hodině večerní.

Šíření signálu ostatních stanic ČT2, TV NOVA, TV PRIMA a vysílání DVB-T bylo funkční.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy