Ševčík označil jednání etické komise VŠE za účelové a neetické

ČTK ČTK
2. 6. 2023 19:49
Ševčík označil jednání etické komise VŠE za účelové a neetické

Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík označil květnové jednání etické komise VŠE za účelové a vysoce neetické. Komise se usnesla, že v minulosti jednal v rozporu s etickým kodexem školy. Ševčíkovi vadí například to, že jednání bylo v termínu, kdy se ho nemohl zúčastnit od začátku, nebo že z něj byl vykázán jeho právní zástupce. Uvedl to dnes ve svém prohlášení. Rektor VŠE Petr Dvořák tvrdí, že Ševčík dlouhodobě poškozuje dobré jméno školy. Děkan byl například na březnovém protivládním protestu u Národního muzea v Praze, kde musela zasahovat policie.

Jednání se konalo 23. května od 15:00. Ševčík ale tvrdí, že předsedkyni Etické komise VŠE Lucii Andreisovou dopředu upozornil na to, že v tomto termínu má potvrzenou účast na zasedání oborové rady. Chtěl proto, aby se jednání od začátku zúčastnil jeho právník. Nebylo mu to ale umožněno. Ševčík to chtěl dát do zápisu, podle něj se v něm ale jeho stížnost neobjevila. "Zápis je celý zmanipulovaný, je nepřesný, některé skutečnosti tam vůbec nejsou zaznamenány a naopak některé, kterých jsem byl osobně svědkem, tam jsou zaznamenány špatně, zkresleně nebo neúplně," uvedl.

Podle něj je v zápise zkresleně a nepravdivě zachyceno i jeho vystoupení. "Výslovně jsem zdůraznil, že nejsem proruský a nikdy jsem nebyl. Ani toto v zápise uvedeno není," podotkl. Míní, že na své vyjádření dostal nedostatečný časový prostor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy