Sestru týraného Ondřeje policisté stále hledají

čtk
13. 5. 2007 8:50
Policie vyhlásila celostátní pátrání
Bezprostředně po potyčce českých a německých rowdies zamlžil ulici Na Příkopě štiplavý dým dělbuchů. Jeden z nich skončil i pod policejním vozem. (snímek z mobilní MMS)
Bezprostředně po potyčce českých a německých rowdies zamlžil ulici Na Příkopě štiplavý dým dělbuchů. Jeden z nich skončil i pod policejním vozem. (snímek z mobilní MMS) | Foto: Sabina Slonková

Brno - Policie vyhlásila celostátní pátrání po třináctileté dívce z Kuřimi, která v noci na sobotu utekla z centra Klokánek. Holčička, kterou chtěla údajně svěřit do opatrovnictví třicetiletá Klára Mauerová podezřelá z týrání syna Ondřeje, byla podle pracovníků centra psychicky narušená.

Dívka utekla z Klokánku v pátek mezi půlnocí a 02:00 ventilačním okénkem. V pokoji byla sama, pracovníci centra si ale neumí představit, že by ve svém stavu opustila zařízení sama. Spekuluje se tak o tom, že dívce s útěkem někdo pomohl.

Ještě v pátek večer ale nic nenaznačovalo, že by se k útěku chystala, uvedla pracovnice Klokánku. "Ve stavu, ve kterém byla, by naše zařízení sama nejspíš neopustila," tvrdí Ditta Pokorná z Klokánku.

V sobotu dítě v okolí centra a v nedaleké Kuřimi hledala asi stovka policistů a vrtulník s termovizí. Akce pokračovala i v noci na neděli. Pátrat v okolí se bude i dál, řekla dnes ČTK brněnská policejní mluvčí.

Stav osmiletého Ondřeje, kterého v sobotu odpoledne převezli po psychickém záchvatu z Klokánku do nemocnice, je stabilizovaný, sdělila dnes ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Nesvadbová.

Za běžné zlobení přišel tvrdý trest

Třicetiletá matka je podezřelá z toho, že zhruba půl roku svého osmiletého syna týrala. Dítě v podstatě izolovala od okolního světa, neumožňovala mu kontakt s kamarády ani se sourozenci.

Chlapec byl za běžné dětské zlobení trestán tím, že byl nahý a svázaný zavírán do komory pod schodištěm v domě, který si jeho matka pronajala.

Dítě tam leželo na kartonu nebo na betonu. Ruce mu neuvolňovala ani k jídlu a pití. Tělesnou potřebu mohl hoch vykonávat do přistaveného kbelíku. Jídla a pití dostával málo. Často byl svazován lepicí páskou do kozelce.

Soud svěřil předběžným rozhodnutím oba chlapce a dívku, kterou si matka nedávno osvojila, do péče Klokánku. Jejich příbuzní se ale proti tomu odvolali s tím, že se o ně chtějí postarat sami.

Třicetiletá žena bydlela v pronajatém rodinném domě v Kuřimi půl roku, přibližně od doby, kdy se rozvedla. Druhé bydliště ale měla rodina v Brně, připomněl mluvčí policie Brno-venkov.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy