reklama
 
 

Sestru týraného Ondřeje policisté stále hledají

13. 5. 2007 8:50
Policie vyhlásila celostátní pátrání

Brno - Policie vyhlásila celostátní pátrání po třináctileté dívce z Kuřimi, která v noci na sobotu utekla z centra Klokánek. Holčička, kterou chtěla údajně svěřit do opatrovnictví třicetiletá Klára Mauerová podezřelá z týrání syna Ondřeje, byla podle pracovníků centra psychicky narušená.

Dívka utekla z Klokánku v pátek mezi půlnocí a 02:00 ventilačním okénkem. V pokoji byla sama, pracovníci centra si ale neumí představit, že by ve svém stavu opustila zařízení sama. Spekuluje se tak o tom, že dívce s útěkem někdo pomohl.

Ještě v pátek večer ale nic nenaznačovalo, že by se k útěku chystala, uvedla pracovnice Klokánku. "Ve stavu, ve kterém byla, by naše zařízení sama nejspíš neopustila," tvrdí Ditta Pokorná z Klokánku.

V sobotu dítě v okolí centra a v nedaleké Kuřimi hledala asi stovka policistů a vrtulník s termovizí. Akce pokračovala i v noci na neděli. Pátrat v okolí se bude i dál, řekla dnes ČTK brněnská policejní mluvčí.

Stav osmiletého Ondřeje, kterého v sobotu odpoledne převezli po psychickém záchvatu z Klokánku do nemocnice, je stabilizovaný, sdělila dnes ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Nesvadbová.

Za běžné zlobení přišel tvrdý trest

Třicetiletá matka je podezřelá z toho, že zhruba půl roku svého osmiletého syna týrala. Dítě v podstatě izolovala od okolního světa, neumožňovala mu kontakt s kamarády ani se sourozenci.

Chlapec byl za běžné dětské zlobení trestán tím, že byl nahý a svázaný zavírán do komory pod schodištěm v domě, který si jeho matka pronajala.

Dítě tam leželo na kartonu nebo na betonu. Ruce mu neuvolňovala ani k jídlu a pití. Tělesnou potřebu mohl hoch vykonávat do přistaveného kbelíku. Jídla a pití dostával málo. Často byl svazován lepicí páskou do kozelce.

Soud svěřil předběžným rozhodnutím oba chlapce a dívku, kterou si matka nedávno osvojila, do péče Klokánku. Jejich příbuzní se ale proti tomu odvolali s tím, že se o ně chtějí postarat sami.

Třicetiletá žena bydlela v pronajatém rodinném domě v Kuřimi půl roku, přibližně od doby, kdy se rozvedla. Druhé bydliště ale měla rodina v Brně, připomněl mluvčí policie Brno-venkov.

autor: čtk | 13. 5. 2007 8:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama