Šestnáctiletý hoch se utopil při koupání ve Stříbrném jezeře v Opavě

ČTK ČTK
11. 7. 2024 11:38
Šestnáctiletý chlapec se utopil ve středu odpoledne při koupání ve vodách Stříbrného jezera v Opavě. Zemřel po převozu do nemocnice. Hasiči, kteří na místo vyrazili, měli cestou nehodu. V křižovatce jim nedal přednost osobní automobil. Jejich kolize ale neměla vliv na chlapcovo úmrtí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Chlapec se s kamarády koupal. Okolo 16:30 se ze zatím neznámých důvodů ponořil pod hladinu a ztratil se. Svědkům se jej podařilo ve vodě najít a vytáhnout na břeh. Tam jej začali resuscitovat," řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Dodal, že na místo vyrazili i hasiči s vozíkem, na kterém měli člun. "Jeli se zapnutými majáky. Při průjezdu jednou křižovatkou ale měli nehodu. Dvaadvacetiletý muž pravděpodobně sirénu neslyšel, vjel do křižovatky na zelenou a narazil do vozíku s člunem," řekl Černohorský.

Dodal, že hasiči vozík odpojili. Nechali jej na místě a pokračovali k jezeru. "Tam dorazili už v době, kdy byl chlapec nějakou dobu na břehu a dostával první pomoc.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že v době příjezdu záchranářů chlapec nejevil známky života. "Přes veškerou snahu se nedařilo obnovit činnost srdce, záchranáři proto chlapci poskytli přístrojem prováděnou srdeční masáž a zahájili jeho transport do zdravotnického zařízení. Lékařům urgentního příjmu jej předali ve stavu selhání všech základních životních funkcí," řekl.

Opavští policisté nyní zjišťují okolnosti obou událostí. Hledají případné svědky nehody hasičského vozu. "Prověřujeme i tonutí mladíka, který po převozu do nemocnice zemřel," uvedl Černohorský.

 

Právě se děje

Další zprávy