reklama
 
 

Šest lidí je obžalováno za týrání chlapců v Kuřimi

22. 4. 2008 10:10
Zastupitelství: Chtěli zlomit jejich vůli

Brno - Po roce od odhalení týraní dvou chlapců v Kuřimi padla obžaloba na hlavní aktéry této kauzy.

Krajské státní zastupitelství v Brně obžalovalo celkem šest lidí. Spis teď už leží na Krajském soudu v Brně.

Úřady po mnoha měsících prolomily informační embargo a zveřejnily detaily z textu obžaloby.

"Surově je bili, zraňovali, mučili, ponižovali a omezovali a dále je po delší dobu drželi v uzamčených místnostech a klecích různých objektech, často svázané nebo připoutané k pevné překážce bez možností základní hygieny, volného přístupu k pitné vodě a sociálního kontaktu s okolím," stojí v textu, který zprostředkoval mluvčí zastupitelství Hynek Olma.

Matce chlapců Kláře Mauerové a její sestře Kateřině za to hrozí pět až dvanáct let vězení. Stejný trest hrozí i Haně Bašové alias Nancy a Janu Škrlovi. Ten měl chlapce týrat v dětském domě Paprsek.

Motiv: Zlomit lidskou vůli

Z jakého motivu obžalovaní jednali? Na tuto otázku se objevilo několik odpovědí - od možného natáčení dětské pornografie, jednání v rámci sekty či velmi nestandardní způsob výchovy.

V obžalobě stojí toto: "...v úmyslu působit na zdraví a psychiku nezletilého Ondřeje C. a nezletilého Jakuba Mauera s cílem přetrhnout základní vztahy v rámci rodiny a vytvořit člověka se zlomenou vůlí necitlivého k bolesti a násilí, který by se podřídil jakýmkoliv příkazům autority."

Jako spolupachatelé budou souzeni Barbora Škrlová a Jan Turek (i ten působil v Paprsku). Oběma za to hrozí od dvou do osmi let vězení.

Čtěte více: Kauza Kuřim přehledně, jak jen to jde

Teta dětí Kateřina je viněna i z křivého svědectví v opatrovnickém řízení, kde se Barbora Škrlová vydávala za nalezenou dívku Aničku. 

Případ bude řešit brněnský krajský soud. Není zatím jasné kdy. Členové senátu budou muset nastudovat několik tisíc stran spisu.

autor: ves | 22. 4. 2008 10:10

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama