Sériového vraha, který zabil 5 lidí, zastřelila policie

Report
7. 7. 2009 10:15
Gaffney, Jižní Karolína, USA - Obyvatelé amerického měta Gaffney se už nemusí bát masového vraha, který během dvou týdnů zastřelil pět lidí.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Muž podezřelý z vražd zahynul při pondělní přestřelce s policií, oznámila televize CNN.

Balistické rozbory zbraně zabitého 41letého Patricka Tracyho Burrise podle vyšetřovatelů prokázaly, že jde o stejnou pistoli, která zabila pět lidí ve městě Gaffney.

Muž také odpovídal popisu, který policii dali svědci.

Burrise zastřelili policisté v pondělí poté, co hlídka vyjela k nahlášenému pokusu o vloupání do domu.

25 stránek zločinů

Podle policistů měl pestrý trestní rejstřík a v době, kdy měl vraždit, byl v podmínce.

Burrisovy trestní záznamy, které policie ukázala na tiskové konferenci, zaplnily plných 25 stránek.

Mezi zločiny, kterých se dopustil, byla ozbrojená napadení, loupeže nebo padělání.

"Zástupci justice by měli vysvětlit, jak se mohlo stát, že tento muž kráčel volně ulicemi. Dlužíme to jeho obětem," řekl prokurátor Reggie Lloyd.

Zabil 83letou ženu i 15letou dívku

Na případu pěti vražd pracovalo přes sto vyšetřovatelů ze Severní i Jižní Karolíny.

První ze série vražd se stala 27. června, kdy Burris při vloupání zabil 63letého farmáře přímo v jeho domě.

O čtyři dny později našla policie mrtvá těla 83leté ženy a její 50leté dcery, které žily o samotě v jednom domě.

Před týdnem pak vrah zastřelil poslední dvě oběti: 15letou dívku a jejího 48letého otce, které zabil v jejich rodinném obchodě.

 

Právě se děje

před 2 minutami

U Tuniska se potopila loď s migranty, utonulo nejméně 57 lidí

U Tuniska se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Evropy. Nejméně 57 lidí se utopilo, dalších 33 se povedlo zachránit, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc. Agentura AFP s odvoláním na tuniské ministerstvo obrany píše o stejném počtu zachráněných a více než 50 pohřešovaných. 

Třicítce lidí se podle mluvčího tuniského ministerstva obrany povedlo zachránit tak, že se drželi ropné plošiny nedaleko tuniského pobřeží. Poté jim pomohli pracovníci z plošiny, přiblížila agentura AP. Po pohřešovaných pátrá tuniské námořnictvo. Flavio di Giacomo z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) na twitteru uvedl, že všech 33 přeživších pochází z Bangladéše, národnost dalších lidí neupřesnil. 

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

První krok k vyloučení kolegů Navalného z voleb. Ruští poslanci schválili omezení kandidátů

Ruští poslanci v prvním čtení přijali návrh zákona, který zakazuje nechat se zvolit poslancem členům organizací, prohlášených za extrémistické či teroristické. Předloha si podle agentury AFP bere na mušku hnutí uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, které se prokuratura snaží zakázat jako extrémistické. Děje se tak čtyři měsíce před zářijovými parlamentními volbami, před kterými se vládnoucí strana Jednotné Rusko potýká s poklesem popularity.

Pro návrh hlasovalo 293 poslanců, 45 bylo proti.

Návrh předložila skupina zákonodárců v čele s předsedou výboru pro bezpečnost a potírání korupce Vasilijem Piskarjovem z Jednotného Ruska, uvedla agentura TASS. Iniciativa předpokládá, že občan, účastnící se činnosti společenského či náboženského sdružení a organizací, které soud prohlásil za extremistické či teroristické, nemá právo být zvolen poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy