Seniorku na Opavsku pokousal pes. S poraněním krku ji záchranáři letecky transportovali do nemocnice

16. 5. 2017 13:22
Seniorku na Opavsku pokousal pes a způsobil jí vážná zranění. Dvaasedmdesátiletou ženu napadl velký pes. "V okamžiku příjezdu a příletu našich posádek byla postižená při vědomí, zasahující lékaři u ní však zjistili vícečetná poranění v oblasti krku, která se jevila jako život ohrožující," upřesnil neštěstí policejní tiskový mluvčí Lukáš Humpl. Záchranáři ji proto museli uvést do umělého spánku a napojit na plicní ventilaci. Poté ženu v kritickém stavu záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice Ostrava.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy