Babičky v domově důchodců si přály pánský striptýz, obdarovala je Ježíškova vnoučata

Martina Heroldová Martina Heroldová
28. 12. 2018 20:09
Kuriózní odpoledne zažily klientky domova pro seniory v Orlové na Karvinsku. Jedna z nich si totiž v projektu Ježíškova vnoučata přála pánský striptýz. A přání se jí splnilo. Za ní i jejími kolegyněmi z domova přijel striptér Rocky z Ostravy.
Striptýz v domově pro seniory v Orlové.
Striptýz v domově pro seniory v Orlové. | Foto: Ježíškova vnoučata

"Přála bych si naživo vidět to, co jsem vždy obdivovala jen v televizi!" svěřila se iniciátorka nevšedního dárku, osmdesátiletá paní Eva. O Vánocích se chtěla pokochat pohledem na zčásti obnažené mužské tělo a stejný zážitek dopřát i svým kolegyním.

Svalovec Rocky proto vyrazil přímo do domova pro seniory, aby místním dámám zpestřil prosincové odpoledne. Celé "show" se podle něj zúčastnilo kolem dvaceti seniorek, podívat se přišel dokonce i jeden muž.

"Bylo na nich vidět, že se na mě dívají přívětivým a milým pohledem, ale zároveň i se zvědavostí," popsal Rocky redakci Aktuálně.cz s tím, že klientky zpočátku působily trochu překvapeně.

Nakonec ho ale přijaly kladně, nebály se ho plácnout po zadku nebo si chtěly sáhnout na jeho vypracované ruce. "Jen jedna paní si naoko trochu zakrývala oči, ale smála se a záměrně trochu koukala škvírkou mezi prsty. Brala to s humorem," dodal striptér. Sám měl velkou radost, že se do projektu Ježíškových vnoučat mohl zapojit.

"Že si někdo může přát v domově pro seniory striptýz a najde se člověk, který je ochoten mu to splnit - to je přece super, ne?" věří vedoucí projektu Ježíškova vnoučata Martin Ondráček.

Striptýzu se Rocky věnuje už dvacet let. Zkušenosti se staršími divačkami měl podle vlastních slov už z minulosti, takže umí odhadnout, co si při vystoupení může dovolit. Důležité podle něj je, aby show byla přizpůsobena době jejich mládí a nepůsobila nijak vulgárně. Rockyho vystoupení objednaly a zajistily čtyři mladé dívky, které se paní Evě rozhodly přání splnit.

Striptýz v domově pro seniory
Striptýz v domově pro seniory | Foto: Ježíškova vnoučata

"Jsme rádi, že tato iniciativa existuje, rozzářilo to mnohokrát oči našich klientů," řekla Aktuálně.cz Hana Pierzchalová, ředitelka spolku Slezská humanita, který zřizuje mimo jiné právě i domov pro seniory v Orlové. "Měli jsme těch Ježíškových vnoučat více. Minulý rok jsme například dostali v domově v Horní Suché od Leoše Mareše elektrický vozíček, také jsme tam měli taneční odpoledne pro seniory," uvedla Pierzchalová.

Osmnáct tisíc splněných přání

Iniciativa Českého rozhlasu s názvem Ježíškova vnoučata se druhým rokem snaží plnit přání seniorům v domovech důchodců. Občas se mezi nimi objevují i velmi bizarní dary, i ty ale většinou najdou svého dárce. Některým seniorům se tak splnil například sen o setkání s Karlem Gottem či papežem Františkem, jiní si skočili padákem nebo se proletěli vrtulníkem.

V letošním ročníku se podařilo splnit již přes osmnáct tisíc přání, která darovali lidé z celé republiky. Další zhruba dva tisíce by ještě měly být splněny.

Letos je také možné přispět na některé dražší dary skrze portál Slevomat, jednat se může třeba o elektrický vozík, polohovací křeslo nebo novou televizi.

"V tuto chvíli přispělo stokorunou přes 76 tisíc lidí. To znamená, že se vybralo již přes sedm a půl milionu korun," sdělil Aktuálně.cz vedoucí projektu Martin Ondráček.

Domovy pro seniory jsou podle něj často takovými ostrovy osamění, i to se ale podle něj začíná měnit. "Spousta jejich zaměstnanců mi teď říká, že se něco změnilo a lidé tam nyní začínají chodit. Nejen kvůli předávání dárků, ale třeba si jen se seniory popovídat, a to je pro ně často to nejdůležitější," uvedl Ondráček. "Jen to zkuste, je to úžasná zkušenost!" vyzývá.

Ondráček zároveň zmiňuje e-maily, které dostal a které jsou pro něj obzvlášť důležité. " V jednom z nich mi pán napsal, že se zapojí do Ježíškových vnoučat tak, že navštíví svou babičku, kterou pět let neviděl. Ve druhém mi psala vysoce postavená zaměstnankyně jednoho z ministerstev o tom, jak vezla jedné seniorce dárek. Ta ale nebyla zrovna moc příjemně naladěná a to setkání tak nedopadlo úplně podle jejích představ. Psala mi ale, že mi za tu zkušenost moc děkuje, protože si díky té návštěvě uvědomila, jak šťastný život nyní žije, a je za něj o mnoho vděčnější," říká.

Nyní Ondráček uvažuje o tom, jak projekt rozšířit i mimo domovy pro seniory. Už letos proto oslovil některé starosty a sociální odbory, rád by ale spolupráci s nimi prohloubil, aby si skrze Ježíškova vnoučata mohli přát také staří lidé, kteří žijí v domech s pečovatelskou službou nebo v bytě, ale jsou taktéž osamocení. "Přál bych si, aby ten projekt nemusel nikdy skončit," směje se, "protože díky němu v sobě lidé konečně objevili odvahu páchat dobro," dodal.

Video: Ježíškova vnoučata věnovala kávu s Gottem i seskok padákem.

Pro jednu babičku jsme byli první návštěva po pěti letech, seniory nejvíc trápí samota, setkání je často víc než hmotný dárek, říká autorka projektu | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Soud v USA uznal zpěváka R. Kellyho vinným ve všech bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy