Šéfka úřadu práce končí, povede pobočku v Liberci. Nový ředitel zatím není

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 12. 2019 14:50
Generální ředitelka úřadu práce Kateřina Sadílková ve funkci po čtyřech letech končí. Povede krajskou pobočku úřadu práce v Liberci. Uvedla to mluvčí ministerstva práce Barbara Hanousek Eckhardová. Ministerstvo na pozici vyhlásí výběrové řízení. Podle mluvčí Sadílková odchází na vlastní žádost z rodinných důvodů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Sadílková se stala v roce 2011 první šéfkou Úřadu práce ČR po reformě někdejšího ministra Jaromíra Drábka. Vznikl tehdy velký úřad s kontaktními místy po republice, který převzal i agendu radnic. Sadílková se přihlásila do konkurzu jako jediná kandidátka. Po dvou měsících se pak ale rozhodla z funkce odejít. Do ředitelského křesla se vrátila v listopadu 2015 poté, co zvítězila ve výběrovém řízení.

"Paní generální ředitelka Sadílková končí na vlastní žádost z rodinných důvodů. Paní ministryně Maláčová jí děkuje za odvedenou práci a přeje jí mnoho úspěchů jako krajské ředitelce úřadu práce v Liberci," uvedla mluvčí.

Třiapadesátiletá Sadílková libereckou pobočku vedla od roku 2013 do svého druhého nástupu na centrálu do funkce generální ředitelky. V této pozici tehdy nahradila Marii Bílkovou, kterou náhle odvolala tehdejší ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Resort pak vyhlásil výběrové řízení dvakrát. Při prvním pokusu ministryně nikoho nejmenovala.

V úřadech práce by mělo být od ledna 11 834 míst. Celkem 331 pozic se škrtá. Některá malá pracoviště v krajích omezí svůj provoz, nebo se zavřou. K dispozici v místě budou schránky na žádosti a formuláře. Důvodem jsou úspory a méně peněz v rozpočtu na výdaje.

Česko má nejnižší nezaměstnanost v EU. Vedle agendy zaměstnanosti mají úřady práce na starosti také vyplácení dávek. Od ledna se mění rodičovský příspěvek. Chystá se revize dávek na bydlení. Od roku 2021 by podle plánů úřady měly používat nové informační systémy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy