Šéfa strážníků zatkli po svědectví majitele autoservisu

Domácí ČTK Domácí, ČTK
11. 12. 2011 21:37
Úplatkářská aféra šéfa pražské policie Kotrouše souvisí s firmou Jíša autoservis
Městští strážníci s diktafony
Městští strážníci s diktafony | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Úplatkářská aféra šéfa pražské policie Vladimíra Kotrouše souvisí s firmou Jíša autoservis, která se stará o vozy městské policie.

Naznačuje to alespoň reportáž televize Prima, která v neděli odvysílala rozhovor přímo s majitelem autoservisu Josefem Jíšou.

Vedení pražského magistrátu Kotrouše poté, co začal být vyšetřován, postavilo mimo službu. Za údajné braní úplatků mu hrozí pět až 12 let vězení.

"Za ta léta, co spolupracuji s městskou policií, jsem tam poznal celou řadu poctivých lidí, kterých si vysloveně vážím. A o to víc mě překvapilo, když pan ředitel Kotrouš za mnou přišel s požadavkem, kterým podmiňoval další spolupráci, a ten požadavak byl dle mého názoru velmi za hranou zákona," uvedl Jíša.

Foto: Praha chce prodat Hummery, strážníkům jsou k ničemu

Odmítl však televizi říct, co po něm Kotrouš požadoval. Podle Primy jde o stovky tisíc korun. Jíša televizi řekl, že si prožil období strachu o rodinu i firmu.

Kotrouše policie zatkla na konci listopadu, a to chvíli po údajném převzetí úplatku. Média původně spekulovala, že peníze Kotrouš dostal od firmy, která pro město zařizuje odtahy aut, policie později uvedla, že prověřuje Kotroušovo jednání v několika zakázkách.

Soud na Kotrouše uvalil vazbu kvůli obavě z možného ovlivňování svědků, policie vyhlásila na případ informační embargo.

 

Právě se děje

Další zprávy