Ředitel VZP se nechal přednostně naočkovat. Denně se potkávám se zdravotníky, hájí se

Domácí Domácí
20. 1. 2021 17:07
Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se nechal v lednu přednostně naočkovat. A to i přesto, že nepatří do žádné z rizikových skupin, pro které jsou první dávky vakcíny určeny. Informoval o tom server iRozhlas.cz. Kabátek je tak další z důležitých osob českého zdravotnictví, který "předbíhal" ve frontě na vakcíny.
Foto: Lukáš Bíba

"Nechal jsem se očkovat, protože ve své pozici jednám s řediteli nemocnic, se zaměstnanci, s lékaři… Potkávám se na denním pořádku se zdravotníky, takže to byla moje reakce na to, že jsem chtěl chránit svoje okolí. V současném kontextu je ale asi bezpředmětné, abych něco takového říkal," potvrdil padesátiletý Kabátek webu iRozhlas.cz. 

Podle serveru se šéf největší české pojišťovny nechal naočkovat v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady již na začátku ledna, tedy v době, kdy se podle nařízení ministerstva zdravotnictví mohli očkovat pouze zdravotníci z první linie.

V odpovědi na to, jak je možné, že vakcínu dostal, i když se neřadí mezi lékaře a sestry denně bojující s covidem, byl Kabátek stručný. "Normálně jsem přišel do očkovacího centra a nechal jsem se naočkovat, to je celé," řekl redakci iRozhlas.cz.

Mluvčí nemocnice Tereza Romanová odmítla situaci komentovat. "Pokud vám to pan Kabátek potvrdil, tak já o tom zatím nic nevím," odpověděla na dotaz serveru.

Kabátek ovšem není jediným, kdo pravidla pořadníku vakcín porušil. Minulý týden kvůli informaci o vakcinaci zaměstnanců Státního zdravotního úřadu i jejich příbuzných již rezignoval jeho ředitel Pavel Březovský. Mezi očkované patřila také náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, kterou šéf resortu Jan Blatný (za ANO) v úterý odvolal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy