Sedm kulturních organizací dostane stálý prostor v ČT

ČTK ČTK
18. 4. 2013 18:18
Trvalou spolupráci televize navázala například s Národním divadlem či Národním muzeem
Foto: Česká televize

Praha - Sedm z 29 příspěvkových organizací ministerstva kultury (MK) dostane stabilní prostor ve vysílání České televize.

Stane se tak na základě Memoranda o vzájemné spolupráci, které ve čtvrtek podepsali ministryně kultury Alena Hanáková a generální ředitel ČT Petr Dvořák. Intenzivnější prezentaci tuzemské kultury umožní kanál ČT Art, který začne vysílat letos v září.

"Memorandum jsme podepsali pro sedm organizací, s nimiž již máme spolupráci navázanou. V případě, že najdeme další možné formy spolupráce s dalšími příspěvkovými organizacemi, tak je k tomu budeme postupně přidávat," řekl ředitel ČT Dvořák.

Memorandem stvrzená spolupráce se týká Národního muzea, Národního technického muzea, Národní knihovny, České filharmonie, Národního divadla, Národní galerie a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

"Bez podpory médií by se o našich aktivitách vědělo tak z poloviny. Memorandum beru jako deklaraci zájmu České televize o kulturu," uvedl ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

V memorandu se mimo jiné píše o posílení informování veřejnosti o příspěvkových organizacích MK a jejich činnosti s důrazem na konkrétní aktivity a projekty a vzájemné podpoře plnění veřejné služby v oblasti kultury, památkové péče a dalších oblastech. ČT se také zavazuje odvysílat informační spoty, které si příspěvkové organizace vyrobí na své náklady.

"Budeme informovat o všem zajímavém, co se děje a chystá, zprostředkovávat umělecké zážitky a vést také odbornou diskuzi o české kultuře," sdělil výkonný ředitel ČT Art Tomáš Motl.

Kulturní pořady by od podzimu na plánovaném kanálu ČT Art měly získat pravidelný prostor. Podle předběžného vysílacího schématu bude program začínat každý pracovní den ve 20:00 pořadem Události v kultuře, v pondělí bude následovat divadelní, baletní nebo operní představení či koncert vážné hudby.

V další dny budou k vidění například autorské dokumenty, kulturní magazíny nebo hudební pořady. Pravidelné místo bude mít také kritická talk show, archivní pořady nebo evropský a světový artový film.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy