Sebevrah zastavil provoz na železnici

ČTK
23. 1. 2010 16:22
Muž chtěl skočit ze železničního viaduktu. Kvůli rodinným problémům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Report, HZS Moravskoslezského kraje

Smržovka (Jablonecko) - Tříhodinovou výluku vlakových spojů dnes způsobil sedmatřicetiletý muž ze Smržovky, který chtěl skočit z místního železničního viaduktu.

Policejní vyjednavač nakonec muže přesvědčil, aby zábradlí mostu opustil.

Důvodem záměru vzít si život byly podle policie mužovy osobní a rodinné problémy.

"Muž oznámil svůj úmysl na tísňovou linku 112 kolem desáté hodiny ranní. Ihned se za ním vydali záchranáři a hasiči, odmítl však s nimi mluvit. Našemu vyjednavači se podařilo odradit muže od zoufalého činu až ve 13:15," uvedla mluvčí liberecké krajské policie Ivana Baláková.

Muž byl podle mluvčí liberecké záchranné služby Lenky Moravcové převezen do psychiatrické léčebny v Kosmonosích.

Po dobu vyjednávání s mužem musely České dráhy podle mluvčí Radky Pistoriusové nahradit pět vlakových spojů mezi Smržovkou a Tanvaldem či Tanvaldem a Jabloncem nad Nisou.

"Cestujícím jsme poskytli náhradní autobusovou dopravu, první autobus vyjel v 11:18," doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy