Se Smoljakem se loučí desítky lidí. Staří i mladí

ČTK Michal Štůsek ČTK, Michal Štůsek
11. 6. 2010 10:30
Lidé se s Ladislavem Smoljakem mohou rozloučit dnes do 15:00
Foto: Michal Štůsek

Praha - Desítky lidí využily hned v prvních minutách možnost rozloučit se se zesnulým režisérem Ladislavem Smoljakem.

Veřejnost může na rozloučení do divadla přijít v pátek do 15:00. Smoljakův pohřeb proběhl už ráno v úzkém rodinném kruhu na hřbitově na Olšanech.

"Chodí sem lidé všech generací, od mladých po důchodce. Atmosféra je klidná a pietní, lidé si prohlížejí vystavené fotografie, položí květiny a odcházejí," hlásí z Divadla Járy Cimrmana na pražském Žižkově reportér Aktuálně.cz.

"Byl to tvůrčí člověk, ráda jsem chodila na jeho hry," říká například sympatická blondýna Jana a dodává, že je ráda, že bude divadlo hrát dál.

"Mám ráda cimrmany a Smoljakova smrt se mě hodně dotkla. Je to skoro jako by mi zemřel člen rodiny," říká studentka Gabriela.

Divadelní a filmový režisér, scenárista a herec Ladislav Smoljak zemřel 6. června ve věku 78 let.

Už od neděle chodí zájemci do foyeru této scény položit kytičku a u fotografie zavzpomínat na jednoho z duchovních otců geniálního Járy Cimrmana.

V pamětní knize přibývají zápisy těch, kteří milovali chytrý humor populárních cimrmanologů a při každém představení některé z patnácti her se dobře bavili.

"Rozloučení to ale bude skromné - ostatně Láďa by si nic okázalého ani nepřál," potvrdil manažer souboru Václav Kotek.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy