Sázkaři věří Topolánkovi. Jeden z nich vsadil 30 tisíc

Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
2. 12. 2008 10:03
Na kongresu ODS se bude volit nový šéf strany. Lidé myslí, že to bude Topolánek

Praha - Třicet tisíc na Topolánka. Tak vsadil jeden ze sázkařů na premiéra pár dní před kongresem ODS, kde se bude volit nový šéf strany.

O křeslo předsedy se mají utkat současný lídr Mirek Topolánej a jeho soupeř, primátor Prahy Pavel Bém.

Lidé podle Tomáše Bahníka ze sázkové kanceláře Fortuna věří víc Mirkovi Topolánkovi.

"Na jeho vítězství jsou celkové náběry zatím zhruba ve výši 600 tisíc korun, to je asi 96 procent všech sázek," řekl Tomáš Bahník.

Topolánek, nebo nějaké překvapení?

Na Mirka Topolánka si podle něj vsadilo už víc než tisíc lidí.

Zbylé dvě možnosti, tedy že kongres zvolí Pavla Béma, nebo některého jiného kandidáta, se podle Fortuny na tiketech objevují takřka ve stejném poměru. 

"Překvapit by stále mohl i jiný kandidát," hodnotí situaci Bahník. Padají podle něj jména jako Zahradil, Nečas nebo Tošenovský.

U společnosti Fortuna jsou právě teď vypsány na vítězství jednotlivých kandidátů tyto kursy: Topolánek - 1,27:1. Bém - 7, někdo jiný - 5,5.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy