Samoživitelky si musí najít jiného chlapa, radil Bělobrádek. Je mi to líto, omlouval se později

Domácí Domácí
24. 4. 2017 12:08
Předseda KDU-ČSL poradil matkám, které opustil partner a jsou tak ohroženy chudobou, aby si našly "jiného chlapa". Bělobrádek svůj výrok, který řekl pro server E15, vysvětluje tím, že byl vytržený z kontextu a lidé nepochopili nadsázku. Na sociálních sítích se všem matkám - ať už samoživitelkám, či ne - omluvil.
Pavel Bělobrádek.
Pavel Bělobrádek. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek sklidil kritiku za svůj výrok, že matky samoživitelky mají svou nelehkou životní situaci vyřešit nalezením nového partnera. "No tak si musí najít jiného chlapa," řekl v rozhovoru pro server E15. Dříve už podobnou radu matkám samoživitelkám dal i senátor Jiří Čunek.

Bělobrádka za jeho výrok na sociálních sítích kritizuje řada lidí. "Jako matka samoživitelka bych vám po tomhle čtení nejradši…" zlobí se žena. Předseda KDU-ČSL a otec tří dětí ji odvětil: "A někdo vám brání najít si partnera?"

Bělobrádek svůj výrok vysvětluje tím, že "rada" byla vytržena z kontextu a média nepochopila zveličení. "Aneb nepochopená nadsázka. Ach jo," reagoval Bělobrádek na sociální síti, kde v pondělí odpoledne přidal i omluvu:

Ovšem ani vysvětlení, že se jedná o nadsázku, lidi příliš neuspokojilo. "I jako nadsázka je to hodně hloupý výrok," odpověděl mu jeden z uživatelů na Twitteru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy