Šála Dělnické strany za oknem stála tramvajáka místo

Hana Pecinová
12. 1. 2010 19:18
Řidič se brání nedostatkem místa v kabině
Foto: Repro Facebook

Praha - Řidič Dopravního podniku Praha (DPP), který v pondělí rozložil za okno tramvaje č. 2 šálu s nápisem Dělnická strana, dostal výpověď.

Jako první o tom informoval server iDNES.cz.

"Porušil paragraf číslo 316 Zákoníku práce, tedy že bez souhlasu svého zaměstnavatele využil tramvaj pro svou osobní potřebu, proto s ním byl ukončen pracovní poměr," vysvětlil Aktuálně.cz mluvčí DPP Ondřej Pečený.

Dále se odmítl k případu vyjádřit.

Řidič Aleš Červenka už včera odmítl, že by Dělnickou stranu propagoval. Hájil se tím, že šálu rozložil za přední sklo, jelikož ji potřeboval usušit. "Nemám jinou možnost si někam jinam dát své osobní věci."

Šála se v jeho tramvaji objevila ve stejný den, kdy Nejvyšší správní soud v Brně začal rozhodovat o osudu této krajně pravicové strany. Vláda totiž už podruhé za sebou navrhla, aby byla zrušena.

Vedení Dělnické strany reagovalo oznámením, že se chystá na vyhozeného řidiče pražské tramvaje, který ve službě propagoval Dělnickou stranu, vyhlásit veřejnou sbírku.

Jednání brněnského soudu pokračovalo i dnes, kdy bylo na programu předložení důkazů o úzkém propojení Dělnické strany s neonacistickým hnutím Národní odpor.

Soudci by měli zasedat i zítra. Konečný verdikt se ale ještě neočekává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy