Šála Dělnické strany za oknem stála tramvajáka místo

Hana Pecinová
12. 1. 2010 19:18
Řidič se brání nedostatkem místa v kabině
Foto: Repro Facebook

Praha - Řidič Dopravního podniku Praha (DPP), který v pondělí rozložil za okno tramvaje č. 2 šálu s nápisem Dělnická strana, dostal výpověď.

Jako první o tom informoval server iDNES.cz.

"Porušil paragraf číslo 316 Zákoníku práce, tedy že bez souhlasu svého zaměstnavatele využil tramvaj pro svou osobní potřebu, proto s ním byl ukončen pracovní poměr," vysvětlil Aktuálně.cz mluvčí DPP Ondřej Pečený.

Dále se odmítl k případu vyjádřit.

Řidič Aleš Červenka už včera odmítl, že by Dělnickou stranu propagoval. Hájil se tím, že šálu rozložil za přední sklo, jelikož ji potřeboval usušit. "Nemám jinou možnost si někam jinam dát své osobní věci."

Šála se v jeho tramvaji objevila ve stejný den, kdy Nejvyšší správní soud v Brně začal rozhodovat o osudu této krajně pravicové strany. Vláda totiž už podruhé za sebou navrhla, aby byla zrušena.

Vedení Dělnické strany reagovalo oznámením, že se chystá na vyhozeného řidiče pražské tramvaje, který ve službě propagoval Dělnickou stranu, vyhlásit veřejnou sbírku.

Jednání brněnského soudu pokračovalo i dnes, kdy bylo na programu předložení důkazů o úzkém propojení Dělnické strany s neonacistickým hnutím Národní odpor.

Soudci by měli zasedat i zítra. Konečný verdikt se ale ještě neočekává.

 

Právě se děje

Další zprávy