Safari ve Dvoře Králové se stalo kulturní památkou, oznámil Herman

Domácí Domácí
19. 9. 2016 16:03
Africké safari, které při zoo ve Dvoře Králové založil zoolog Josef Vágner, bylo prohlášeno za kulturní památku. Oznámil to ministr kultury Daniel Herman, podle nějž jde především o ocenění Vágnerovy práce. „Jeho návrh zohlednil přednosti, které nabízelo dané území, využil rozmanitost terénu a začlenil jednotlivé objekty a komunikace v krajině tak, aby byla co nejméně zatížena a zároveň obohatila návštěvníka o zážitek z pozorování volně se pohybujících zvířat,“ prohlásil ministr ve dvorské zoo. Někdejší ředitel zoo Vágner (1928–2000) začal s budováním safari, v němž se zvířata volně pohybují mezi návštěvníky, začátkem 70. let. Ze svých cest do Afriky do zoo dovezl na 2000 zvířat.
Ministr kultury Daniel Herman při návštěvě dvorské zoo.
Ministr kultury Daniel Herman při návštěvě dvorské zoo. | Foto: Ministerstvo kultury
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy