Slonková končí v MF Dnes. Novým šéfredaktorem bude Plesl

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
Aktualizováno 30. 6. 2014 16:51
Dosavadní šéfredaktorka MF Dnes Sabina Slonková odchází jen pár dní po Jakubovi Ungerovi, který působil jako ředitel regionálních redakcí.
Foto: Aktuálně.cz

Praha – Sabina Slonková, šéfredaktorka deníku Mladá fronta Dnes, končí na vlastní žádost ve své funkci.

Informaci, se kterou přišel deník Aktuálně.cz, potvrdilo vydavatelství Mafra v tiskové zprávě.

"Děkujeme Sabině za odvedenou práci a do dalších kroků jak osobních, tak pracovních jí přejeme hodně spokojenosti s tím, že u nás má dveře vždy otevřené," uvedl předseda představenstva společnosti Mafra Štěpán Košík.

Slonková ve vyjádření pro server Mediaguru uvedla, že se neshodla s vedením vydavatelství. "Moje názory na obsah se diametrálně rozcházejí se zbytkem vedení firmy," sdělila Slonková bez bližších detailů.

Šéfredaktorem bude Plesl

Na dění kolem Mladé fronty nereagoval ani ministr financí Andrej Babiš, který vydavatelství Mafra ovládá. 

Jaroslav Plesl.
Jaroslav Plesl. | Foto: Aktuálně.cz

Slonkovou ve funkci nahradí dosavadní šéfredaktor časopisu Týden Jaroslav Plesl. "Je mi ctí, že dostávám příležitost vést deník, který od roku 1989 udává směr moderní české žurnalistiky," uvedl Plesl. Do jeho nástupu je pověřen řízením Jiří Kubík.

Slonková při nástupu do funkce uvedla, že věří dohodám s majitelem Andrejem Babišem a vedením společnosti, které garantují svobodný obsah. V MF Dnes působila již v letech 1991 až 2003 jako investigativní redaktorka, do Mafry se vrátila z deníku Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Lamparda u fotbalistů Chelsea nahradil Tuchel

Novým trenérem fotbalistů Chelsea byl podle očekávání jmenován Němec Thomas Tuchel. Londýnský klub dnes oznámil, že s bývalým kouřem Paris St. Germain či Dortmundu podepsal smlouvu na rok a půl s opcí. Tuchel nahradil odvolaného Franka Lamparda.

Tuchel v novém působišti už dnes povede první trénink a premiéra na lavičce ho čeká ve středečním ligovém utkání s Wolverhamptonem. "Nikdy není příjemné měnit trenéra uprostřed sezony, ale jsme rádi, že v Thomasi Tuchelovi se nám podařilo získat jednoho z nejlepších evropských trenérů," uvedla na klubovém webu ředitelka Chelsea Marina Granovská.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel naposledy vedl Paris St. Germain, kde v prosinci skončil. Francouzský celek trénoval od května 2018 a s týmem vyhrál v obou sezonách mimo jiné francouzskou ligu a v uplynulém ročníku s ním došel do finále Ligy mistrů. V minulosti působil také v Mohuči a Dortmundu, se kterým v roce 2017 vyhrál Německý pohár.

V Chelsea nahradil Lamparda, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. "Blues" pod vedením nejlepšího klubového střelce z posledních osmi ligových duelů zvítězili pouze ve dvou a propadli se až na devátou pozici. Bývalý záložník vedl Chelsea od léta 2019 a v první sezoně s ní obsadil čtvrté místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy