Slonková končí v MF Dnes. Novým šéfredaktorem bude Plesl

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
Aktualizováno 30. 6. 2014 16:51
Dosavadní šéfredaktorka MF Dnes Sabina Slonková odchází jen pár dní po Jakubovi Ungerovi, který působil jako ředitel regionálních redakcí.
Foto: Aktuálně.cz

Praha – Sabina Slonková, šéfredaktorka deníku Mladá fronta Dnes, končí na vlastní žádost ve své funkci.

Informaci, se kterou přišel deník Aktuálně.cz, potvrdilo vydavatelství Mafra v tiskové zprávě.

"Děkujeme Sabině za odvedenou práci a do dalších kroků jak osobních, tak pracovních jí přejeme hodně spokojenosti s tím, že u nás má dveře vždy otevřené," uvedl předseda představenstva společnosti Mafra Štěpán Košík.

Slonková ve vyjádření pro server Mediaguru uvedla, že se neshodla s vedením vydavatelství. "Moje názory na obsah se diametrálně rozcházejí se zbytkem vedení firmy," sdělila Slonková bez bližších detailů.

Šéfredaktorem bude Plesl

Na dění kolem Mladé fronty nereagoval ani ministr financí Andrej Babiš, který vydavatelství Mafra ovládá. 

Jaroslav Plesl.
Jaroslav Plesl. | Foto: Aktuálně.cz

Slonkovou ve funkci nahradí dosavadní šéfredaktor časopisu Týden Jaroslav Plesl. "Je mi ctí, že dostávám příležitost vést deník, který od roku 1989 udává směr moderní české žurnalistiky," uvedl Plesl. Do jeho nástupu je pověřen řízením Jiří Kubík.

Slonková při nástupu do funkce uvedla, že věří dohodám s majitelem Andrejem Babišem a vedením společnosti, které garantují svobodný obsah. V MF Dnes působila již v letech 1991 až 2003 jako investigativní redaktorka, do Mafry se vrátila z deníku Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy