S Mládkem skončí na ministerstvu průmyslu i jeho náměstek Bokštefl, oznámil Sobotka

ČTK Domácí ČTK, Domácí
26. 2. 2017 13:17
Premiérovi se nelíbilo, jak náměstek ministerstva průmyslu komunikuje s veřejností. Zejména jeho výrok v debatě se čtenáři Aktuálně.cz, kterým poslal lidi, nespokojené s mobilními tarify, do Polska.
Lubomír Bokštefl.
Lubomír Bokštefl. | Foto: MPO

Praha - S ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD) končí i jeho politický náměstek Lubomír Bokštefl.

V debatě v České televizi to řekl premiér Bohuslav Sobotka.

Ten  Mládkovi vyčítal postup v otázce cen mobilních dat v Česku. Ministr však tvrdí, že záležitost je mimo jeho kompetenci a míní, že premiér dal jen na rady svých marketingových poradců. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek Sobotkův návrh na Mládkovo odvolání akceptoval.

Bokštefl je náměstkem na ministerstvu průmyslu od 10. února. Předtím působil jako poradce ministra pro elektronické komunikace.

"Počítám s tím, že pan Bokštefl nebude pokračovat v pozici politického náměstka," uvedl Sobotka.

Nelíbilo se mu, jak náměstek vystupoval na veřejnosti. Bokštefl v debatě se čtenáři Aktuálně.cz řekl, že pokud lidé chtějí stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají odjet do Polska.

Bokštefl za to dostal od Mládka důtku a z ministerstva byl odvolán šéf tiskového oddělení Roman Prorok.

N8městek v diskuzi na Aktuálně.cz prohlásil: "Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku - odjeďte do Polska."

Ještě v pátek sám Bokštefl řekl, že netuší, jestli bude pokračovat. "Nemohu vám na to odpovědět. Nic nevím. Samozřejmě vše platí podle pracovně právních vztahů," sdělil Aktuálně.cz stručně.

Jan Mládek odejde z čela ministerstva průmyslu a obchodu na konci února. Premiér Sobotka návrh na jeho odvolání předloží ve čtvrtek prezidentovi. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 33 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy