S cestovními náhradami nepodváděl, zprostil soud obžaloby šéfa pražských kriminalistů

ČTK ČTK
27. 2. 2020 11:59
Pražský městský soud na začátku února definitivně zprostil obžaloby vedoucího policejního odboru obecné kriminality v Praze Ladislava Nováka, který čelil obžalobě z podvodu. Vyplývá to ze soudní databáze. Novák byl viněn z toho, že svému zeti, který je zároveň jeho podřízeným, neoprávněně vyplácel cestovní náhrady.
Kvůli obžalobě z podvodu skončili před soudem vedoucí odboru obecné kriminality pražské policie Ladislav Novák (druhý zleva) a jeho podřízený Martin Beck (první zprava).
Kvůli obžalobě z podvodu skončili před soudem vedoucí odboru obecné kriminality pražské policie Ladislav Novák (druhý zleva) a jeho podřízený Martin Beck (první zprava). | Foto: Jan Horák

Obvodní soud pro Prahu 4 Nováka osvobodil loni v říjnu, podle něj se neprokázalo, že je žalovaný skutek trestným činem. Odvolací soud 5. února rozhodnutí potvrdil.

Novák čelil obžalobě z toho, že v letech 2015 až 2018 schválil zeti cestovní výkazy i poté, co se přestěhoval blíže k pracovišti, a nemusel tak už dojíždět do Prahy ze severní Moravy. Novák podle obžaloby o přestěhování věděl, protože muž začal bydlet u jeho dcery.

Obžaloba Nováka vinila z toho, že pražskému ředitelství policie způsobil škodu přes 25 000 korun, jeho zeť si podle spisu požádal o proplacení asi 36 000 Kč. Policii soud odkázal se svým nárokem do civilního řízení.

Obžalobě z podvodu čelil i Novákův zeť, jeho případ loni Obvodní soud pro Prahu 4 předal do kázeňského řízení, jak informoval deník Aktuálně.cz. Oba muži vinu odmítali.

 

Právě se děje

Další zprávy