Rychlík srazil muže v Radotíně, smrtelná nehoda zastavila i mezinárodní spoje

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 1. 2019 22:36
Rychlík dnes večer v pražském Radotíně srazil a usmrtil člověka přecházejícího koleje. Tragický střet zastavil na zhruba tři hodiny vlaky, včetně několika rychlíků i mezinárodních spojů. Vyplývá to z informací hasičů a Českých drah. Nehoda se stala kolem 18:30. Chodec přecházel přes koleje ve stanici Praha-Radotín. Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka ČTK řekl, že sražený na místě zemřel. Evakuace cestujících z rychlíku, který člověka srazil, podle Kavky nebyla nutná. Omezení provozu kvůli srážce se dotklo asi dvou desítek spojů. Některé nabraly téměř hodinu a půl zpoždění. Kvůli zastavení provozu na trati byla zavedena náhradní autobusová doprava.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Univerzita Pardubice, Dopravní fakulta Jana Pernera
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy