Ruští agenti tu operují už dlouho, upozornil expert

Pavel Baroch, bar
25. 9. 2008 15:30
Karel Pacner mluvil o ruských agentech a radaru v Česku
Karel Pacner
Karel Pacner | Foto: Archiv

Praha - Ruské zpravodajské služby chtějí podle aktuálních poznatků Bezpečnostní informační služby vyvolat v Česku odpor proti radaru.

BIS ve své výroční zprávě varuje, že se ruští zpravodajové v uplynulém roce snažili kontaktovat a ovlivňovat politiky, občanská sdružení a média, aby zvýšili odpor české veřejnosti k vybudování americké protiraketové základny v Česku.

Podle publicisty Karla Pacnera, který odpovídal on-line na otázky čtenářů, působí ruští agenti v Česku už dlouho.

Ruští agenti jsou tady dávno, hodně se aktivizovali po nástupu Putina do Kremlu. Je možné, že některým lidem dávají peníze anebo je vydírají - to je ve špionážní branži na celém světě běžné," uvedl Pacner, který se zpravodajskými službami zabývá od počátku 90. let.

"Někdy stačí jenom přátelství anebo ideologická spřízněnost k tomu, aby ti lidé dělali věci, které Kreml požaduje. To se velice dobře ukázalo v 80. letech, kdy Sověti instalovali rakety středního doletu u nás, v NDR a na Ukrajině - když Američané dali tyhle rakety do Spolkové republiky Německo, vyvolali agenti KGB v celé západní Evropě ohromné hnutí proti raketám. Tady se to nepochybně opakuje," tvrdí Pacner, podle něhož se Kreml snaží znovu získat vliv ve státech, kam ve druhé světová válce došel voják Rudé armády.

Karel Pacner je dlouholetý redaktor a spolupracovník MF Dnes. Pro Českou televizi například připravil 19 hodinových dokumentů Československo ve zvláštních službách, je autorem několika knih na toto téma, například dvoudílné publikace Velké špionážní operace. Koncem listopadu vyjde jeho nová kniha Atomoví vyzvědači studené války.

Všechny odpovědi na otázky čtenářů si můžete přečíst zde: 

Odpovězeno: 25. 09. | 14:02Autor: sapak

Otázka: Dobrý den, zajímalo by mě, v čem můžou Ruští agenti škodit? Dávají běžným lidem peníze nebo je vydírají? aby se v obecných fórech hlásili pro radar? Já myslím, že ten kdo sleduje USA politiku a není hlupák, ví, že jedině Amerika je celosvětově konfliktní. A rozumný člověk toto vidí, jak to vidíte vy

Karel Pacner: Ruští agenti jsou tady dávno, hodně se aktivizovali po nástupu Putina do Kremlu. Je možné, že některým lidem dávají peníze anebo je vydírají - to je ve špionážní branži na celém světě běžné. Ale kromě toho vystupují jako třeba zástupci různých firem, které se tváří, že jsou nadnárodní (a nikdo neví, že skutečný majitel sedí v Moskvě), tihle pracovníci se snaží lidi, o něž mají zájem, různým způsobem zavazovat, nabízet jim různé profity, někdy stačí jenom přátelství anebo ideologická spřízněnost k tomu, aby ti lidé dělali věci, které Kreml požaduje. To se velice dobře ukázalo v 80. letech, kdy Sověti instalovali rakety středního doletu u nás, v NDR a na Ukrajině - když Američané dali tyhle rakety do Spolkové republiky Německo, vyvolali agenti KGB v celé západní Evropě ohromné hnutí proti raketám. Tady se to nepochybně opakuje. Pokud se týká USA, přes všechny chyby, které dělá, je to jediná velmoc, která se snaží zamezit činnosti "darebáckých států", jako jsou Írán, severní Korea, terorismus, atd. Málokdo si uvědomuje, že americká vojska dvakrát zachránila svět před diktaturami - za 1. i 2. světové války. A přitom tam své vojáky posílat nemusela.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:05Autor: Jirka

Otázka: Dobrý den,
zajímalo by mě, jaké výhody budeme mít u USA, když jim tady necháme radar a kdo bude financovat výstavbu!? Proč jsme nepostavili Temelín v USA? :-)
Díky....

Karel Pacner: Krásná demagogie. Jsme součástí NATO. Írán má dnes k dispozici rakety, které ohrožují nejen jeho blízké okolí, ale i Balkán a Řecko. Okolo roku 2013 bude v jejich dosahu prakticky celá Evropa. A pak je jedno, jestli budou do hlavic strkat atomovky, nebo chemickou či biologickou náplň. Telemlín sem nepleťte, jádro je ekologicky nejvýhodnější zdroj energie, na rozdíl třeba od uhlí.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:06Autor: Albrecht

Otázka: Myslíte, že je Klaus ruský agent nebo jen exhibicionista, který za každou cenu musí být v opozici (i vůči vlastní straně)?
Tak jako tak je ostudou.

Karel Pacner: Nemyslím, že by byl Klaus ruský agent. Neznám podstatu jeho vystupování.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:07Autor: GGG

Otázka: Cio je pravdy na tom, že premiér TOpolánek dostane prosazení za umístění radaru cca 800 MKč? Není to snad tento důvod, proč se drží za každou cenu toho, prosadit radar i za cenu, že ze sebe udělá politickou mrtvolu? ...

Karel Pacner: Který ruský vlivový agent vám to nakukal? Ten radar spolu s raketami v Polsku budou přece chránit i nás! Rusům jde o to, aby u nás nebyli Američané vojensky zaháčkováni, byť jim ten radar nemůže ve skutečnosti vůbec vadit.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:08Autor: Otazka

Otázka: Mate spatnou pamet. Ja ne, jeste si pamatuji vasi angazovanost ve prospech socialismu a miru. Cetl jste Svejka?

Karel Pacner: Já si taky pamatuji na to, co jsem dělal. Pokud chcete, prostudujte si spis, který na mne vedla Stb. Dneska je volně k dispozici.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:09Autor: Jirka R.

Otázka: Asi jsem Ruský Agent, ale divné je, že mě nikdo 1)neplatí, 2) nevydírá, 3) nezastrašuje - prostě FAKTA hovoří jasně - RADAR je určen pro kontrolování sestřelu Ruských odvetných jaderných hlavic - v ČR je zřejmě 67% Ruských Agenrů, pokud to posoudíme podle toho, kolik lidí je PROTI RADARU co Vy NATO?

Karel Pacner: Nevím, odkud ta "fakta" berete.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:09Autor: ms

Otázka: Kdo nám zaručí, že radar není namířen na Izrael?

Karel Pacner: Izrael nás snad ohrožuje?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:11Autor: bob

Otázka: Jak konkretne rusti agenti ovlivnuji verejne mineni proti radaru? Televize, tisk, radio? Prosim o zcela konkretni odpoved.

Karel Pacner: Konkrétní odpověď se dozvíte, až za 20-30 let budou ruští agenti vydávat své memoáry. Tak jako dnes vycházejí v Moskvě vzpomínky hrdinných "čekistů", kteří v západní Evropě v 70.-80. letech ovlivňovali mínění tamního obyvatelstva. Dneska o tom můžeme soudit právě na základě dřívějších zkušeností.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:12Autor: Lukáš

Otázka: Dobrý den zajímalo by mě jestli naše zpravodajské služby dokážou chránit naši zem před ruskými zpravodajci?A ješte jesltli američtí agenti také oponují ruským?.Děkuji

Karel Pacner: Každá kontrašpionáž se snaží chránit své území před cizí špionáží. Ale nikdy to nedokáže stoprocentně. A výsledky zůstávají dlouho tajemstvím.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:13Autor: ivan

Otázka: A poč u nás mají být US mani vojensky zaháčkovaní ??

Karel Pacner: Jsme členy NATO, stejně jako USA. Tak proč ne. Vzhledem k jejich ohromné a vyspělé vojenské technice se budeme cítit bezpečněji.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:14Autor: Josef

Otázka: Pacnere,Pacnere kolik Vám platí CIA?

Karel Pacner: Určitě víc, než vám SVR nebo GRU.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:15Autor: Lukáš

Otázka: Dobrý den zajimalo by mě jeslti americká CIA nějak se snaží bránit nátlaku ruský zpravodajské službě? děkuji

Karel Pacner: Určitě snaží, podrobnosti občas vyklouznou najevo. Zkuste se podívat na internet. To, jak to probíhalo v letech 1945-1990, jsem aspoň zčásti popsal v knize Tajné špionážní operace - Studená válka.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:16Autor: já

Otázka: Nevim na co je potřeba ruské agenty, když vláda tohoto lidu nerespektuje jeho vůli. 64% lidí je proti, přesto se to prosazuje. Nemyslíte si, že vláda je agent někoho úplně jiného??

Karel Pacner: A nevíte náhodou, kolik stomilionů korun od začátku vrazily ruské rozvědky do ovlivňování českého veřejného mínění?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:17Autor: Honza Středa z Úpice

Otázka: Kdo bude financovat pobyt amerických vojáků na našem území? Je jejich přítomnost opravdu nutná?

Karel Pacner: Omlouvám se, ještě jsem smlouvu SOFA nečetl. Ale mám dojem, že budou placeni z amerických zdrojů - tak jako všude na světě. Mrkněte se na ten dokument.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:18Autor: Ladislav

Otázka: dobrý den,bude někdy současný prezident usa postaven před mezinárodní tribunál v Haagu,za terorizmus a genocidu v Iráku?

Karel Pacner: Nevím.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:20Autor: Fr

Otázka: Dobrý den, proč si myslíte, že BIS zveřejnila tuto zprávu a jakou máte kvalifikaci jako novinář mluvit na téma "Mohou ruští agenti zastavit radar?".
Dle mého názoru rusko vyvíjí jisté aktivity proti radaru (např. podivná podpora hnutí Nezákladnám), ale nesouhlasím se zveřejňováním takovýchto zpráv.

Karel Pacner: Informace o ruských agentech je součástí výroční zprávy BIS, z níž se část uvolňuje ke zveřejnění. Tajnými službami jsem se začal zabývat začátkem 90. let na žádost České televize, takže o tom něco vím. Myslím, že tyhle zprávy je třeba zveřejňovat - už proto, aby některé lidi, o něž by měli Rusové zájem, si tohoto nebezpečí byli vědomi.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:21Autor: x

Otázka: ODS teď nebojuje o přežití. Zbrojí na rozpočet a radar a proto s vidinou možného postu Topolánkova poradce na raketovou techniku ruska,jste na straně zvyšování válečného nebezpečí v Evropě. A nebo u Vašich dveří stojí kmotřička a Vy se chcete vykoupit a ublížit těm kdo Vás přežijí

Karel Pacner: Nestojím o žádnou funkci, ani se nechci vykoupit. Prostě to tak vidím.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:22Autor: petrman

Otázka: Pane Pacnere, když už tady píšete jak Evropu 2x zachránili amící tak by jste měl také vědět, že za to dostali dobře zaplaceno ( GB jim přestala platit tuším v roce 2004), do první světové jít nemuseli vůbec a v druhé skončili u Plzně.

Karel Pacner: A co z toho vyplývá? Nevím, co tím chcete říct.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:25Autor: Pepa

Otázka: Považuji celý ten projekt "hvězdných válek", za naprostý, nabubřelý nesmysl vedoucí jen k dalším zbytečným výdajům, růstu napětí a dalších, nekončících kol zbrojení. Mnozí vědci a odborníci z USA samotných tento výplod zamítají jsou také pod vlivem ruských agentů?

Karel Pacner: Hvězdné války chystal od začátku 60. let SSSR i později, kdy Keldyš totiž tvrdil, že raketoplán je bojový prostředek na svrhování atomovek. Američané také. Je to přece nové bitevní pole. Teď i Číňané - ověřili si, že umí sestřelovat družice. Diskuse v USA je ryze technická.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:25Autor: ivan

Otázka: jak je informována naše republika o ohrožení našeho bratra.Řekli,že tu nechali životy ,že si nás nenechají vzít.To bylo v r.1968.Nyní už jsou všude.A pak řeknou,že je vše jejich jak je jejich zvykem.Viz-K.Vary-vše bez povo

Karel Pacner: Nemám, co bych dodal.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:26Autor: Tomas

Otázka: Teď jsem se ve Vaší odpovědi dočetl, že nevíte o tom , že 68 % občanů ČR radar nechce .... jak potom chcete někomu odpovídat na tyhle dotazy. Strašíte propagandou přitom jste sám pouze součástí propagandy. Víte , že lhát se nemá ...?

Karel Pacner: Nemá smysl vás přesvědčovat.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:27Autor: Lukáš

Otázka: Dobrý den, myslím si že za všim stojí Putin,Medveděv je jen figurka Putina,nejhorší je že rusové začínaj chtít zpátky časy kdy měli velké území co myslíte?

Karel Pacner: Neznám tak dokonale ruskou scénu, abych věděl, jestli je za tím jenom Putin, nebo další vlivné síly. Souhlasím s vámi, že Rusové chtějí zpátky to území, kam došli sovětští vojáci v roce 1945. Bohužel ne všichni naši lidé si to uvědomují.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:28Autor: Kateřina

Otázka: Pane Pacnere, přeju klid v duši, nenechte se naštvat, neradaristi jsou na těchto stránkách velice agresivní a jejich řekněme ktrátká paměť a demagogie je podivuhodná. .Dotaz nemám - to, jak se Rusové přes antiamerikanismus tlačí do mozků našich lidí vcelku vidím na vlastní oči.

Karel Pacner: Díky. Souhlasím s vámi, že antiradaristé jsou agresivní a chybí jim paměť.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:30Autor: Radim

Otázka: Dobrý den,
celý článek chápu jako tendenční a proamerický.
Chci se vás zeptat - skutečně natolik podceňujete vlastní národ a věříte tomu, že by nás mohly ovlivňovat cizí zprav. služby?
Jak hodnotíte snahu šoučasné "vlády" postavit na našem území cizí vojenskou základnu proti vůli obyvatel?

Karel Pacner: Zpráva BIS obsahuje fakta. Malér je, že Rusové se opravdu snaží získat vliv všude, kde ho v 1989 a později ztratili. Ano, ovlivňování tady probíhá - vy si myslíte, že je to výmysl? Bude to základna našeho spojence v NATO. Nebo tady chcete zase ruské rakety?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:36Autor: ak

Otázka: je dobře známo, že ruští zpravodajci nenechávají nic náhodě a vedou své útoky po několika liniích. jak si myslíte, že se obyčejný občan může nejlépe bránit jejich činnosti?

Karel Pacner: To je obtížná otázka. Musí se zamýšlet nad tím, s kým jedná, domýšlet případné nabídky. Na to neexistuje nějaká jednoznačná metodika. Někdy se může chytit i člověk znalý zpravodajské činnosti, jak víme z historie špionáže.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:36Autor: vera

Otázka: Kdo Vás platí za ty keci. Ti co na nás šijí ten jejich radar si za pár let pokapou a mladá generace to za ně odskáče. Otázka - a bude mít USA na ten radar peníze, nebo si je bude někde půjčovat.

Karel Pacner: A kdo vás platí za to, že se takto ptáte?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:38Autor: David

Otázka: Je to přesně naopak Američané se svými poskoky(ODS,ČT,MF Dnes)chtějí radar za každou cenu proto šíří dezinformace:účastníci demonstrací jsou Ruští špioni alkoholici bezdomovci kteří za účast dostanou 500KČ...Odpor nevyvolávají Rusové Většina lidí v ČR tu američany nechce!Vy je tu chcete?!

Karel Pacner: Ano, chci tady Američany, antiradaristo. Přestaňte být agresivní a přemýšlejte o hrozbách příštího desetiletí.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:38Autor: vera

Otázka: Kdo Vás platí za ty keci. Ti co na nás šijí ten jejich radar si za pár let pokapou a mladá generace to za ně odskáče. Otázka - a bude mít USA na ten radar peníze, nebo si je bude někde půjčovat.

Karel Pacner: Už jsem odpovídal

Odpovězeno: 25. 09. | 14:39Autor: PB

Otázka: Dobry den. Take jste uveril americkym duvodum pro nelegalni vpad do Iraku? Kazdy vidi ze politicka valecna politika je spatna. Nejste "americky agent"? Aby lidi vedeli s jakou rezervou brat Vase odpovedi.

Karel Pacner: Ne, Američané mě neplatí.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:39Autor: ms

Otázka: Co je pravdy na tom, že v roce 2006 nás C. Riceová zachránila před jadernou válkou, kterou chtěl rozpoutat Izrael?....Není to spíš s radarem tak, že Rusko a USA jsou "za našimi zády" spojenci a cílem je Izrael?

Karel Pacner: Nic o tom nevím.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:40Autor: Bajaja

Otázka: Dobry den,
Mohl byste prosim uvest nejake priklady kdy rusti ci jini agenti jiz neco takoveho U NAS udelali ? ... Dekuju a hezky den.

Karel Pacner: Přečtěte si první a druhý díl Mitrochina, příp. Gordijevského, tam najdete příkladů spousta

Odpovězeno: 25. 09. | 14:40Autor: Pepek Vyskoč

Otázka: Kde se mám přihlásit k odhalování ruských agentů?

Karel Pacner: Na nejbližší stanici VB.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:41Autor: ms

Otázka: Není nebezpečím právě Izrael?...Je jedna zmála zemí,která není pod kontrolou Agentury pro Atomovou bezpečnost sídlící ve Vídni...

Karel Pacner: Zatím se Izrael vždycky jenom bránil. Neslyšel jste včerejší projev íránského prezidenta v OSN, který zopakoval, že chce vymazat Izrael z povrchu země?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:42Autor: Peter

Otázka: Dobry den,
mam niekolko otazok:
1)preco by podla vas mali ruski agenti plytvat casom aj prostriedkami na ovplyvnovanie verejnej mienky, ak cca 70% ludi je proti radaru?
2)su podla Vas v CR nasadeni agenti USA aby ovplyvnili verejnu mienku vo svoj prospech?

Karel Pacner: A kdo těch 70% lidí od začátku ovlivňuje?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:42Autor: Marie

Otázka: Vzhledem k tomu,že je ,mnoho otazníku ohledně radaru,nevím čemu a hlavně komu věřit,zda to nepoškodí nás všechny. Děkují

Karel Pacner: Radar je bezpečný pro své nejbližší okolí. Zeptejte se poslanců ČSSD, ale i dalších, kteří se na něj byli v USA podívat.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:43Autor: petrman

Otázka: Podle mě, je to naprostá blbost neboť odpor českých občanů k radaru je již tak velmi veliký. Přesvědčíte mě, že nemám pravdu?

Karel Pacner: Nebudu vás přesvědčovat, přesvědčte se sám.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:43Autor: elen

Otázka: Prosím vás, já souhlasím s akcí "nechci radar". Domnívám se, že a. r. není zaměřen jenom na Irán, ale spíše opravdu na Rusko, které se cítí ohroženo. Nikdo z ruských agentů, ani nějakých cizích organizací mě někontaktoval, ani nejsem jejich spřízněná duše. Dopouštím se tím něčeho?

Karel Pacner: Odkud máte informaci, že je zaměřen na Rusko? Neřekl vám to nějaký ruský agent?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:44Autor: Keyness

Otázka: Myslím, že je o radaru rozhodnuto a vše co se kolem provádí je pouze matení veřejnosti. Stejně tak je i nesmyslné vyjádření BIS. Pouze to připomíná snahu stejného demagoga a lháře nejmenovaného doktora.

Karel Pacner: Bez komentáře

Odpovězeno: 25. 09. | 14:44Autor: bond

Otázka: Kdyz tak ctu vase odpovedi, neni lepsi byt v duchodu nez delat agenta CIA?

Karel Pacner: Jsem v důchodu

Odpovězeno: 25. 09. | 14:45Autor: Jakub

Otázka: Dobrý den, zajímalo by mě jakým způsobem by nám s tím to problémem mohla pomoci Amerika nebo Nato? Děkuji

Karel Pacner: Nevím, co máte na mysli.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:46Autor: Tomas

Otázka: Dobrý den.
Zajímalo by mne jak jste přišel k tomu , že írán má rakety , které nás ohrožují.
Máte pro to nějaké důkazy nebo Vám stačí, že to řekl Mr.Bush.

Karel Pacner: Má rakety ohrožující Balkán. Nás později. Najděte si to internetu. Ostatně sami se tím chlubí, zvláště jejich prezident.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:46Autor: ivan

Otázka: Dobrý den ,pane Pacnere ,nepřipadá Vám to celé v poslední době jako vyvolávání hysterického strachu z Ruska? A také až nekritického obdivu všech mylenek a činností,které přicházejí z USA ?
Děkujni za odpověď. Matula

Karel Pacner: Strach z Ruska nemáme jenom my

Odpovězeno: 25. 09. | 14:46Autor: Petr

Otázka: Dobrý den ,
nechápu proč mluvíme v budoucím čase , je přece veřejné tajemství , že agenti a nejen ruští operují na území ČR již hodně dlouho a všichni ve prospěch svých státu .
Nebo jen ruští agenti jsou pro nás hrozbou ?

Karel Pacner: Souhlasím

Odpovězeno: 25. 09. | 14:47Autor: Pajas

Otázka: Dobrý den, proti umístění radaru na našem území nemám námitek, ale tak nějak se mi vkrádá otázka, zda toto tvrzení o ruských agentech není spíše pojato jako agitace pro radar. Vždyď veřejné mínění je spíše proti výstavbě.

Karel Pacner: Je to nepatrná část z výroční zprávy BIS

Odpovězeno: 25. 09. | 14:47Autor: cyp

Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik dostáváte vy a vám podobní "svobodní novináři" za demagogickou proamerickou/protiruskou propagandu a jestli vám chodí peníze z "nadací" Sorose, nebo z jiných účtů.

Karel Pacner: Pane vlivový agente, nedostávám žádné peníze z nadací. A odkud je berete vy?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:48Autor: Karel

Otázka: Není pochyb o tom, že toto ruský zájem být může. Domníváte se, že ale cca 76% občanů, kteří nechtějíé americký radar bylo zmanipulováno Ruskem. Případně uveďte alespoň jeden příklad ruské manipulace veřejným míněním v neprospěch radaru.

Karel Pacner: Už jsem odpověděl

Odpovězeno: 25. 09. | 14:49Autor: Mike

Otázka: Dobrý den,
nedělají to samé tzv. "v bledě modrém" na našem území i "agenti" USA případně Izraele?

Karel Pacner: USA je náš spojenec, na rozdíl od Ruska. Proč Izraelci?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:49Autor: j

Otázka: dobrý den, kdyby bylo na mě, tak ten radar tady vůbec nepostavím.!!

Karel Pacner: Bez komentáře

Odpovězeno: 25. 09. | 14:50Autor: hank bukowsky

Otázka: pane Pacnere, je pravdou, že při setkání s šéfy zpravodajských služeb vám byly dodány náměty k vaší činnosti? jka se o tom šušká v souvislosti s vaší osobou na internetu?

Karel Pacner: Můžete mi dát internetové adresy, na kterých se to šušká? Je pravda, s některými bývalými šéfy tajných služeb (polistopadových) se stýkám, ale že by mně dávali podněty?

Odpovězeno: 25. 09. | 14:50Autor: realista

Otázka: Mě se nezdá na oné zprávě BIS nic převratného, myslím že se jedná o prostý Ruský lobbing, dělá to každý, proč právě u Rusů to mají být "agenti"? Pro radar lobují američané proti radaru Rusové, tato zpráva pro mě jednoznačně vypadá jako manipulace s lidmy, Vám to tak nepříjde?

Karel Pacner: souhlas

Odpovězeno: 25. 09. | 14:51Autor: Petr

Otázka: Dobry den,

jak se muzeme branit? Co je nejlepsi zpusob v takovemto pripade?

Diky a preji hezky den

Karel Pacner: Už jsem odpověděl - složitě

Odpovězeno: 25. 09. | 14:51Autor: lékař z Prahy

Otázka: Nemyslíte pane Pacnere, že většina pisatelů v tomto online rozhovoru jsou ruští agenti? Podle charakteru jejich otázek a poznámek bych na to vsadil poslední peníze.

Karel Pacner: Nejen ruští agenti, ale hlavně zaslepenci.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:52Autor: [email protected]

Otázka: jsem proti us radaru a proti armádě vůbec.přesto nejsem ruský agent. můžete mi laskavě zdělit co jsem ?

Karel Pacner: Nevím, to musíte vědět vy.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:52Autor: EAN

Otázka: Zajímalo by mě, zda zde rovněž působí americká zpravodajská služba s opačným záměrem. Bude tedy konečné řešení otázky radaru výsledkem hry zpravodajských služeb nebo odpovědným a svéprávným rozhodnutím vlády a občanů ?

Karel Pacner: Nevím, mě zatím nikdo neovlivňoval.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:52Autor: Adam

Otázka: Zdravim,
to, co se pise v te zprave BIS o ruske podpore protiradaristu se dalo predpokladat, nektere indicie tomu naznacovaly uz drive. Otazkou zustava, jakym zpusobem se proti tomu da branit? Predstava, ze zde KGB zasahuje do politickeho boje neni prijemna.

Karel Pacner: Už jsem odpovídal - je to složité.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:52Autor: ja

Otázka: Myslite si, ze Rusove maji zajem neco takoveho tady vyvolavat? I bez nich je tady odpor proti americkym zakladnam dost silny. Cesi (i kdyz ne ti zaprodanci nahore) maji jeste dostatek rozumu na to ,aby dospeli k nazoru, ze radar nam muze jenom uskodit. Proc delate z Ruska nepritele?

Karel Pacner: Už jsem odpovídal

Odpovězeno: 25. 09. | 14:53Autor: Edy

Otázka: Jak je mozne , ze se tu pohybuje toli rusaku, zakladaji si tady fingovane firmy, staveji nelegalne domy a nikomu to nevadi.Na oko odesli,ale plizive se vraceji, a statni sprava tomu prihlizi.

Karel Pacner: Jsou po celém světě. Těžko se jim vyhnout, když se tváří jako obchodníci a podobně.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:54Autor: pepe

Otázka: věřím tomu,že se to stalo a děje,že se to ruské tajné služby snaží.Má Opravdu Rusko rakety,které USA radar nezachytí?Podle aktivit Rusů a jejich tajných služeb tomu tak není...

Karel Pacner: Rusové to tvrdí, ale jestli je to pravda, čert ví. Každý se snaží dělat bububu.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:54Autor: Pavel

Otázka: Dobry den, myslite,ze Ruske spojky se dostali az k sdelovacim prostredkum tady u nas ?

Karel Pacner: Nevím.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:55Autor: optimista

Otázka: Nemyslíte, že by bylo dobré označit každého, kdo nesouhlasí s umístěním radaru v Brdech za ruského agenta, nebo aspoň za "protispolečenský živel"? Pokud vím, tak se StB takové nálepkování velmi osvědčilo.

Karel Pacner: Ne, jsou to poblouzněnci. A už nebožtík Lenin si takových lidí, kteří prosazovali nevědomky bolševickou politiku, vážil.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:55Autor: Iva

Otázka: Na takový nesmysl se nedá položit inteligentní otázka. Jedinou otázkou je, kolik litrů alkoholu bylo potřeba na "vymyšlení" uvedené legrace :)Vypadá to na vládní pánskou jízdu....

Karel Pacner: Bez komentáře

Odpovězeno: 25. 09. | 14:56Autor: pamětník

Otázka: proč jsou naši občané tak naivní a zapomětliví, cožpak netuší, koho máme "v zádech", cožpak nevidí, že se tyto síly nezměnily., Ukázka ze současnosti jim nestačí?

Karel Pacner: Je mi taky líto, ale asi nestačí.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:57Autor: Jarda

Otázka: Ruští agenti radar nezastaví, to určitě. Ale my můžeme zastavit ODS. Budete je volit?

Karel Pacner: Proč chcete zastavit ODS? Před časem v Respektu psali, že dnešní vláda je nejlepší od 1990. Ano, vláda dělá nepopulární věci, ale tím jenom zalepuje díry rozhazovačných socialistů.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:58Autor: pepa

Otázka: Páni novináři vy se za ty Vaše bláboly asi vůbec nestydíte. Ale proč by jste měli- Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Karel Pacner: Zpívám píseň důchodce, soudruhu

Odpovězeno: 25. 09. | 14:59Autor: Pepa

Otázka: Myslíte si, že V.Klaus občas podléhá řízení z Moskvy? Neplnil za komunismu nějaké zvláštní úkoly, když si mohl za normalizace např.vycestovat na kongres do USA?

Karel Pacner: Pokud vím, v USA byl Klaus na stáži 1968-69 či tak nějak. Nemyslím, že je řízen z Moskvy.

Odpovězeno: 25. 09. | 14:59Autor: Káčko

Otázka: Proč obhajovat tuhle ubohost? zase hledáte třídního nepřítele? přesvědčilo mě to o jediném pošlu nezakladnam tučný příspěvek, stal jsem se tak ruským agentem?

Karel Pacner: Bez komentáře

Odpovězeno: 25. 09. | 15:00Autor: G. Giormani

Otázka: Zdravím pane Pacnere. Můžete mi vysvětlit, proč není ohrožením státu situace, kdy je špičkový agent Karel Köcher zván do veřejnoprávní ČT, jako by se nejednalo o jednoho z největších zločinců kterého kdy česká země nosila? Proč je BIS plná bývalých STBáků? Proto byl Hučín kriminalizován?

Karel Pacner: To se zeptejte v ČT. O Kocherovi jsem před časem napsal do Kavárny MFD.

Odpovězeno: 25. 09. | 15:01Autor: Tamara

Otázka: Dobrý den
útočit na prostotu čehúnů? Chudáci nebozí - ten zlý Rus zase chce něco dělat? Je mi smutno...
Russia forever

Karel Pacner: bez komentáře

Odpovězeno: 25. 09. | 15:01Autor: xxx

Otázka: Zajímalo by mě spíše, proč jdeme pořád po vzoru USA? kdo nás platí AMerika? Vždyt v USA není nic správné, nic tam nefunguje. Jsou tam přeci chytřejší a vzdělanější lidé. PS: žil jsem 5 let v USA a vím, že průměrný vysokoškolský Američan se nevyrovná ani nedostudovanému našemu středoškolákovi!

Karel Pacner: Ale tady jde o něco jiného

Odpovězeno: 25. 09. | 15:02Autor: Váňa Ivánek

Otázka: Pane Pacner doporučuji Vám zrušit MF Dnes a místo ní si založit konečně legální politickou (modrou) stranu. Ty Vaše stále pokusy manipulovat s veřejným míněním jsou tak průhledné, že už jim věří jen voliči ODS. A teď ta otázka kolik tajných agentů CIA v souvislosti s radarem je na našem území ?

Karel Pacner: Určitě méně agentů CIA než ruských

Odpovězeno: 25. 09. | 15:02Autor: Pavel

Otázka: Dobrý den,
nemáte pocit, že se tu opět vrtí psem? Vzpomínám na CIA, která tvrdila, že v Iráku jsou chemické zbraně a nenašlo se vůbec nic. Mám pocit, že naše BIS je ještě méně imunní vůči politické objednávce. Domníváte se, že se ruským agentům podařilo přesvědčit 70% veřejnosti proti radaru?

Karel Pacner: už jsem odpověděl

Odpovězeno: 25. 09. | 15:03Autor: Karel

Otázka: A jak si vedou americká zpravodajské služby při podpoře radaru? S Klvaňou to zřejmě nevyhráli.Podle něho byl radar nrjdříve kvůli Sev.Koreji, pak Iránu a nyní podle Topolánka proti Rusku. Není v tom chaos?

Karel Pacner: Proti Iránu a v budoucnosti možná i proti sev. Koreji

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy