reklama
 
 

Rus, který na Silvestra zabil autem ženu, čelí obžalobě. Je na svobodě, na schůzku s úředníkem nešel

19. 3. 2018 16:29
Stíhaný muž nepřišel na schůzku s probačním úředníkem, čímž patrně porušil podmínky dohledu po propuštění z vazby.

Praha - Rusa, který na Silvestra opilý autem usmrtil cizinku a na milionovou kauci opustil vazbu, obžalovalo státní zastupitelství. Řekl to šéf obvodních státních zástupců pro Prahu 2 Tomáš Svoboda.

Mluvčí Probační a mediační služby Kristina Labohá doplnila, že stíhaný muž nepřišel na schůzku s probačním úředníkem. Patrně tak porušil podmínky dohledu, jež mu při propuštění z vazby na milionovou kauci stanovil soud.

"Vyšetřování již bylo skončeno a na obviněného byla dne 16. března 2018 podána obžaloba. Další postup tedy již je v kompetenci Obvodního soudu pro Prahu 2," napsal Svoboda.

"Před nějakou dobou se narušily podmínky probačního dohledu. Pán se ke sjednané schůzce s probačním úředníkem nedostavil," řekla tisková mluvčí Probační a mediační služby Kristina Labohá Aktuálně.cz s tím, že úřad už informoval orgány činné v trestním řízení.

To potvrdil i státní zástupce. "Probační a mediační služba nám nahlásila, že dne 28. února se obviněný nedostavil k plánované schůzce. Proto státní zástupce tuto informaci ihned předal Obvodnímu soudu pro Prahu 2 s podezřením na možné porušení podmínek probačního dohledu," uvedl. Dodal, že předtím muž přišel ke všem úkonům v trestním řízení, u nichž byla jeho účast nutná, a proto už vyšetřování dospělo ke konci.

Nehoda se stala v noci na 1. ledna na rohu Myslíkovy a Spálené ulice. Čtyřicetiletý řidič srazil svým mercedesem šestadvacetiletou cizinku, která přecházela po přechodu. Po střetu nadýchal přes dvě promile alkoholu. Žena i přes pokusy o oživení zemřela na místě.

Podle dřívějšího sdělení policie čelí řidič trestnímu stíhání za usmrcení z nedbalosti a za ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osmileté vězení. Obvodní soud pro Prahu 2 ho krátce po nehodě propustil na svobodu na kauci jednoho milionu korun, kterou muž složil na soudní depozitní účet, a pod podmínkou, že se muž v Česku podrobí dohledu probačního úředníka.

autoři: ČTK, bn | 19. 3. 2018 16:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama