reklama
 
 

Ruda z Ostravy pomstil Klause. Napálil vtipálka

2. 2. 2013
Vydával se za policistu a sděloval Wallnerovi trestní oznámení za urážku hlavy státu
Doporučujeme

Ostrava/Bratislava - Epizoda s napálením českého prezidenta Václava Klause slovenským moderátorem Wallnerem alias "Gašparovičem"  má další dohru. Odsoudili ji mluvčí obou prezidentů a populární moderátor Ruda z Ostravy "pomstil Klause", když nachytal Wallnera.

Mluvčí prezidenta Václava Klause Radim Ochvat Rádiu Impuls řekl, že si dají na podobné situace větší pozor a že některá opatření zpřísní. Konkrétnější být ale nechtěl.

"My máme v kanceláři poměrně dosti práce a toto nepatří mezi věci, kterými se zabýváme - na to není čas, ale určitě si na podobné situace dáme větší pozor a některá opatření zpřísníme," sdělil rozhlasové stanici.

Ochvat také dodal, že za zveřejněním příspěvku slovenského rádia je jen snaha zviditelnit se: "Následná hra na to, že příspěvek sice nevysílali, ale unikl jim, je opravdu legrační. Jinými slovy - pan Wallner zažil pár minut slávy, poplácání po zádech a život jde zase hezky dále."

Podobně to vidí i mluvčí slovenského prezidenta Marek Trubač. Rádiu Impuls řekl: "Já jsem dokonce panu moderátorovi telefonoval a řekl jsem mu svůj názor. Myslím si, že pan moderátor si sypal popel na hlavu, ale dodnes nedovedl vysvětlit, jak je možné, že tu nahrávku, kterou nechtěli odvysílat, měla čirou náhodou všechny ostatní média."

Tady policie. Bylo na vás podáno trestní oznámení

Dohra následovala i v neoficiální rovině. Známý moderátor Frekvence 1 Ruda z Ostravy se rozhodl pro odvetu a zavolal do Rádia Express Andreji Wallnerovi. Svému bratislavskému kolegovi se představil jako policejní úředník Vacek a sděloval mu, že na něj Klausův kancléř Jiří Weiglm podal trestní oznámení za urážku hlavy státu.

Nařídil mu, aby se na bratislavské policejní stanici dostavil k podání vysvětlení a zjišťoval některé osobní údaje.

Zaskočenému slovenskému moderátorovi pak odhalil svou pravou identitu a s nadšením oznamoval: "ČR-Slovensko 1:1!"

Wallner si velmi oddechnul, pobaveně se zasmál a zároveň se znovu omlouval za svůj čin.

Slovenskému moderátorovi se podařilo napálit prezidenta Václava Klause i jeho sekretariát. Dělal, že je slovenská hlava státu Ivan Gašparovič, který nabízí Klausovi azyl pro emigraci.

Celý žertík, o němž informoval slovenský týdeník Plus 7 dní, vycházel z odtajněné Klausovy SMS jedné své známé, že v případě zvolení Karla Schwarzenberga prezidentem bude uvažovat o emigraci.

Související

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama