Přehledně: Krach manželství zažila většina premiérů. Za rozvody stály milenky i pracovní vytíženost

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 6. 2017 20:06
Většina polistopadových českých premiérů poznala manželské krize i rozvod, někteří z nich i během výkonu funkce. Jako poslední rodinnou krizi oznámil současný předseda vlády Bohuslav Sobotka. S manželkou Olgou jsou po 14 letech manželství odloučeni a v následujících týdnech budou hledat nové uspořádání rodinného života. Titulky nejen bulvárních médií plnili kvůli manželským problémům i Jiří Paroubek, Mirek Topolánek nebo Petr Nečas, kteří své ženy opustili kvůli novým partnerkám, dnes již manželkám. Miloš Zeman nebo Vladimír Špidla se rozvedli roky před usednutím do čela vlády. Rozvodem si z předsedů českých vlád neprošli pouze Václav Klaus, Josef Tošovský a Jiří Rusnok.
Foto: ČTK

Bohuslav Sobotka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) přiznal problémy v manželství ve čtvrtek. V následujících týdnech bude s manželkou Olgou (na snímku) "hledat jiné uspořádání rodinného života". Podle manželů Sobotkových je důvodem tlak, kterému je vystaven politik a jeho nejbližší. Oba zdůraznili, že nejde o unáhlený krok, jenž by byl motivován nějakou konkrétní situací či osobou. Jaké jiné uspořádání bude premiér hledat, není jasné. V prohlášení není zmínka o rozvodu.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy