Přehledně: Krach manželství zažila většina premiérů. Za rozvody stály milenky i pracovní vytíženost

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 6. 2017 20:06
Většina polistopadových českých premiérů poznala manželské krize i rozvod, někteří z nich i během výkonu funkce. Jako poslední rodinnou krizi oznámil současný předseda vlády Bohuslav Sobotka. S manželkou Olgou jsou po 14 letech manželství odloučeni a v následujících týdnech budou hledat nové uspořádání rodinného života. Titulky nejen bulvárních médií plnili kvůli manželským problémům i Jiří Paroubek, Mirek Topolánek nebo Petr Nečas, kteří své ženy opustili kvůli novým partnerkám, dnes již manželkám. Miloš Zeman nebo Vladimír Špidla se rozvedli roky před usednutím do čela vlády. Rozvodem si z předsedů českých vlád neprošli pouze Václav Klaus, Josef Tošovský a Jiří Rusnok.
Foto: ČTK

Bohuslav Sobotka

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) přiznal problémy v manželství ve čtvrtek. V následujících týdnech bude s manželkou Olgou (na snímku) "hledat jiné uspořádání rodinného života". Podle manželů Sobotkových je důvodem tlak, kterému je vystaven politik a jeho nejbližší. Oba zdůraznili, že nejde o unáhlený krok, jenž by byl motivován nějakou konkrétní situací či osobou. Jaké jiné uspořádání bude premiér hledat, není jasné. V prohlášení není zmínka o rozvodu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 48 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy