Mladé mamince zamítli lék na roztroušenou sklerózu. Místo péče o syna bojuje o život

Anežka Táborská s ročním synem Václavem.
Pavel Táborský se svojí tehdy ještě přítelkyní Anežkou.
Milovali výlety, cestování, cyklovyjížďky. Tady jsou na dovolené v červenci 2016.
To už Anežka čtyři roky bojovala s roztroušenou sklerózou.
V srpnu 2017 následovala svatba.
Foto: pomuzuanezce.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 15. 11. 2020 9:08
Anežka je mladá maminka trpící roztroušenou sklerózou. Zdravotní pojišťovna jí už druhým rokem odmítá hradit lék Lemtrada, který je pro ni podle lékařů nejvhodnější. Její stav se drasticky zhoršil. Od dubna 2020 je upoutaná na invalidní vozík s podporou hlavy. Její rodina poprosila o pomoc veřejnost, peníze na první dávku léku se podařilo vybrat za jediný den. Anežka se dočkala léčby.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy