Foto: S Ondříčkem se v Praze rozloučili filmaři i fotbalisté

Foto: S Ondříčkem se v Praze rozloučili filmaři i fotbalisté
Před bazilikou sv. apoštolů Petra a Pavla se v úterý sešli lidé, kteří se chtěli naposledy rozloučit s hvězdným kameramanem Miroslavem Ondříčkem.
Před samotným ceremoniálem byla bazilika přístupná veřejnosti.
Kameraman zemřel minulou sobotu ve věku 80 let.
Lidé přinášejí květiny.
Foto: ČTK
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
7. 4. 2015 16:15
Na Vyšehradě, v bazilice sv. apoštolů Petra a Pavla, v úterý proběhlo poslední rozloučení s kameramanem Miroslavem Ondříčkem.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy