Rozkopané Česko. Tady se utratí rekordní peníze za opravy

Tomáš Kunc Tomáš Kunc, Václav Dolejší, Eliška Nová
16. 6. 2015 12:08
Ministerstvo dopravy dá letos přes 40 miliard korun na výstavbu nových dálnic a hlavních silnic a také na jejich rekonstrukce. Podívejte se, kde všude se bude letos opravovat.

Praha – Motoristy letos a také příští rok čeká rozkopané Česko. Na opravy dálnic, rychlostních silnic, ale i tras v regionech jde mimořádně víc peněz - celkem přes 40 miliard. Většinou jsou to peníze, které se loni nepodařilo utratit. Ředitelství silnic a dálnic i kraje proto masivně obnovují.

Ministr dopravy a policisté se dokonce obávají, jestli se to s rozsahem chystaných uzavírek nepřehnalo. Například v blízkosti klíčové tepny D1, kde se budou kromě dálnice rekonstruovat i přilehlé silnice, po kterých lze objet případný problém na autostrádě.

"Hlavně v létě bude problém dé jedničku objet," říká ministr dopravy Dan Ťok. Cestování autem po Česku tak bude o prázdninách vyžadovat od motoristů velkou trpělivost.

Podívejte se na mapy jednotlivých krajů, kde všude na vás budou v létě a ve druhé polovině roku číhat dopravní omezení.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Trump zrušil veškeré sankce uvalené proti Turecku kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy