Rozhovor z aféry Rath: Zisk není můj, půjde na volby

Domácí Domácí
6. 6. 2012 16:00
EXKLUZIVNĚ: Kandidátka, volby a aktéři středočeské úplatkářské aféry
David Rath a Kateřina Pancová při prohlídce pokračující dostavby nového pavilonu kladenské nemocnice a stavby bunkru na kobaltový ozařovač (listopad 2009).
David Rath a Kateřina Pancová při prohlídce pokračující dostavby nového pavilonu kladenské nemocnice a stavby bunkru na kobaltový ozařovač (listopad 2009). | Foto: Středočeský kraj

Praha/Buštěhrad - Exhejtman David Rath rozrušil politickou scénu a především ČSSD, když během úterního mimořádného vystoupení ve sněmovně bez dalších podrobností naznačil, že údajné miliony v jeho kauze nebyly úplatkem pro Ratha, ale financemi na volební kampaň.

Investigativní večerník Insider přinesl ve svém středečním vydání - je na webu, ve čtečkách či mobilech předplatitelům dostupné od 16:00 - první autentický doklad, o čemže to Rath mluvil.

Aktuálně.cz vám malou ukázku z chystané série nabízí.

Insider popisuje autentický rozhovor mezi Kateřinou Pancovou, blízkou spolupracovnicí a nyní spoluobviněnou Davida Ratha, a podnikatelkou Ivanou Salačovou ze stavební firmy, která podle policie uplácela v kauze přestavby zámku Buštěhrad.

Obě ženy se o penězích na politickou kampaň bavily v čase oběda den před Štědrým dnem 2011.

V rozhovoru z úst Kateřiny Pancové jednoznačně zaznělo, že zisk nemíří k ní, ale "na kandidátku".

A podnikatelka Salačová věděla, o čem je řeč: "... jasně, na volby, no...," zněla její reakce.

Exředitelka kladenské nemocnice Pancová byla stranickou kandidátkou ČSSD.

Jaké peníze Rathova blízká spolupracovnice Pancová se stavitelkou den před Vánoci řešila, jak se k debatě o politice dostaly a co bylo dál?

Úplné informace přinese Deník Insider ve středu v 16:00 (pozn. red.: jde o placený obsah; předplatné ZDE).

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy