Rozhovor z aféry Rath: Zisk není můj, půjde na volby

Domácí Domácí
6. 6. 2012 16:00
EXKLUZIVNĚ: Kandidátka, volby a aktéři středočeské úplatkářské aféry
David Rath a Kateřina Pancová při prohlídce pokračující dostavby nového pavilonu kladenské nemocnice a stavby bunkru na kobaltový ozařovač (listopad 2009).
David Rath a Kateřina Pancová při prohlídce pokračující dostavby nového pavilonu kladenské nemocnice a stavby bunkru na kobaltový ozařovač (listopad 2009). | Foto: Středočeský kraj

Praha/Buštěhrad - Exhejtman David Rath rozrušil politickou scénu a především ČSSD, když během úterního mimořádného vystoupení ve sněmovně bez dalších podrobností naznačil, že údajné miliony v jeho kauze nebyly úplatkem pro Ratha, ale financemi na volební kampaň.

Investigativní večerník Insider přinesl ve svém středečním vydání - je na webu, ve čtečkách či mobilech předplatitelům dostupné od 16:00 - první autentický doklad, o čemže to Rath mluvil.

Aktuálně.cz vám malou ukázku z chystané série nabízí.

Insider popisuje autentický rozhovor mezi Kateřinou Pancovou, blízkou spolupracovnicí a nyní spoluobviněnou Davida Ratha, a podnikatelkou Ivanou Salačovou ze stavební firmy, která podle policie uplácela v kauze přestavby zámku Buštěhrad.

Obě ženy se o penězích na politickou kampaň bavily v čase oběda den před Štědrým dnem 2011.

V rozhovoru z úst Kateřiny Pancové jednoznačně zaznělo, že zisk nemíří k ní, ale "na kandidátku".

A podnikatelka Salačová věděla, o čem je řeč: "... jasně, na volby, no...," zněla její reakce.

Exředitelka kladenské nemocnice Pancová byla stranickou kandidátkou ČSSD.

Jaké peníze Rathova blízká spolupracovnice Pancová se stavitelkou den před Vánoci řešila, jak se k debatě o politice dostaly a co bylo dál?

Úplné informace přinese Deník Insider ve středu v 16:00 (pozn. red.: jde o placený obsah; předplatné ZDE).

 

Právě se děje

před 38 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy