Mládek a Ťok byli při rozhovoru Zemana s Hermanem. O čem se bavili, však nevědí

Domácí Domácí
Aktualizováno 24. 10. 2016 10:10
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr dopravy Dan Ťok shodně potvrdili, že byli přítomni rozhovoru prezidenta Miloše Zemana s ministrem kultury Danielem Hermanem, který se odehrál na slovenské ambasádě. Ani jeden z ministrů však obsah jejich rozhovoru nezachytil. V něm měl prezident ministru kultury sdělit, že pokud se setká s dalajlámou, nevyznamená jeho strýce Jiřího Bradyho řádem T. G. Masaryka, jak původně plánoval.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s čínským protějškem.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s čínským protějškem. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (ANO) potvrdili, že byli přítomni na slovenské ambasádě rozhovoru prezidenta Miloše Zemana s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). V něm mělo zaznít, že v případě, že se ministr kultury setká s dalajlámou, nebude jeho strýc Jiří Brady vyznamenán řádem T. G. Masaryka, jak původně Zeman plánoval.

Mládek však prohlásil, že jeho obsah neposlouchal. Zároveň vyjádřil lítost nad tím, že se Herman s dalajlámou sešel na oficiální půdě ministerstva kultury. V podobném duchu se vyjádřil i Ťok. "Žádné podrobnosti o soukromém rozhovoru nemohu uvést. Ten jsem nesledoval," napsal Aktuálně.cz ministr dopravy.

Jiří Brady dlouhodobě žije v Kanadě, za války přežil koncentrační tábor a o hrůzách nacistů přednáší. Po svém nedělním příletu do Česka uvedl, že mu Hrad sdělil, že v pátek obdrží řád T. G. Masaryka.

Celý ten kravál jsme tu nemuseli mít, je mi velmi smutno, že se ministr Herman nesetkal s dalajlámou jinde, říká ministr průmyslu Jan Mládek /ČSSD/. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Další zprávy