Mládek a Ťok byli při rozhovoru Zemana s Hermanem. O čem se bavili, však nevědí

Domácí Domácí
Aktualizováno 24. 10. 2016 10:10
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ministr dopravy Dan Ťok shodně potvrdili, že byli přítomni rozhovoru prezidenta Miloše Zemana s ministrem kultury Danielem Hermanem, který se odehrál na slovenské ambasádě. Ani jeden z ministrů však obsah jejich rozhovoru nezachytil. V něm měl prezident ministru kultury sdělit, že pokud se setká s dalajlámou, nevyznamená jeho strýce Jiřího Bradyho řádem T. G. Masaryka, jak původně plánoval.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s čínským protějškem.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek s čínským protějškem. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a ministr dopravy Dan Ťok (ANO) potvrdili, že byli přítomni na slovenské ambasádě rozhovoru prezidenta Miloše Zemana s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL). V něm mělo zaznít, že v případě, že se ministr kultury setká s dalajlámou, nebude jeho strýc Jiří Brady vyznamenán řádem T. G. Masaryka, jak původně Zeman plánoval.

Mládek však prohlásil, že jeho obsah neposlouchal. Zároveň vyjádřil lítost nad tím, že se Herman s dalajlámou sešel na oficiální půdě ministerstva kultury. V podobném duchu se vyjádřil i Ťok. "Žádné podrobnosti o soukromém rozhovoru nemohu uvést. Ten jsem nesledoval," napsal Aktuálně.cz ministr dopravy.

Jiří Brady dlouhodobě žije v Kanadě, za války přežil koncentrační tábor a o hrůzách nacistů přednáší. Po svém nedělním příletu do Česka uvedl, že mu Hrad sdělil, že v pátek obdrží řád T. G. Masaryka.

Celý ten kravál jsme tu nemuseli mít, je mi velmi smutno, že se ministr Herman nesetkal s dalajlámou jinde, říká ministr průmyslu Jan Mládek /ČSSD/. | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 17 minutami

Ronaldo je na covid stále pozitivní, proti Messimu nenastoupí

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo chybí kvůli nákaze koronavirem v nominaci Juventusu na večerní zápas Ligy mistrů proti Barceloně. Na jeho očekávané souboje s hvězdou Katalánců Lionelem Messim tak tentokrát nedojde.

Pětatřicetiletý Ronaldo byl pozitivně testován na koronavirus před dvěma týdny v portugalské reprezentaci. Od té doby je v karanténě a nemá příznaky covidu-19, k návratu na trávník ale potřebuje negativní výsledek testu. Ten podle úterní informace televizní stanice Sky Sport Italia nepřinesly ani nejnovější odběry.

Hráč na sociálních sítích uvedl, že se cítí zdravotně zcela v pořádku, a přidal ostrou kritiku věrohodnosti PCR testů. Kvůli nákaze Ronaldo vynechal zatím tři zápasy Juventusu a turínský tým bez něj vyhrál pouze jednou.

před 54 minutami

Strany v Libereckém kraji dnes podepsaly koaliční smlouvu.

Zástupci vítězných Starostů pro Liberecký kraj, Pirátů a ODS dnes v Oblastní galerii v Liberci podepsali koaliční smlouvu pro Liberecký kraj. Klíčovým úkolem pro nejbližší období je zvládnutí koronavirové krize, řekl po podpisu smlouvy novinářům lídr Starostů a současný hejtman Martin Půta. Koalice má 32 hlasů ze 45 v krajském zastupitelstvu. Ustavující zasedání, které zvolí nové vedení kraje, se uskuteční v úterý 3. listopadu.

"Dohodli jsme se na spolupráci, která bude navazovat na práci v minulých osmi letech a zároveň má ambice věnovat se výzvám, které před Libereckým krajem stojí. Shodli jsme se na tom, že koncem března příštího roku projednáme úpravu programového prohlášení. To už bychom měli znát dopady pandemie koronaviru do rozpočtu kraje," doplnil hejtman.

Starostové v Libereckém kraji vyhráli volby potřetí v řadě.

Další zprávy