Rošády v České televizi. Hledá se náhrada za Železného

Pavel Baroch
1. 3. 2012 20:48
Televize představila nové moderátory Událostí, teď hledá tvář pro Události, komentáře
Foto: Česká televize

Praha - Česká televize s měsíčním předstihem vyřešila složení nového moderátorského týmu pro pozměněnou podobu Událostí, které spustí v dubnu.

Jenže teď musí ČT zároveň vyřešit další personální otázku: Kdo nahradí v diskusním pořadu Události, komentáře Jakuba Železného, jenž se nově stane jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace.

"Jakub Železný v Událostech, komentářích skutečně skončí. O jeho nástupci se právě jedná," řekla Aktuálně.cz mluvčí ČT Michaela Fričová.

Podle informací Aktuálně.cz už vedení veřejnoprávní televize v čele s Petrem Dvořákem jeden tip na Želeného nástupce má, ale definitivně ho potvrdí příští týden.

Kromě Železného bude nové Události moderovat Jolana Voldánová, Marcela Augustová a Aneta Savarová, která dosud uváděla zprávy na stanici ČT24. Moderátoři se budou v novém studiu střídat po jednom.

Jakub Železný jako moderátor Miss Vietnam ČR.
Jakub Železný jako moderátor Miss Vietnam ČR. | Foto: Jan Langer

Diskusní relaci Události, komentáře, kterou veřejnoprávní televize vysílá v pozdních večerních hodinách na ČT24, zatím kromě Železného uvádějí Daniela Drtinová a Martin Veselovský.

Deset let v České televizi

Jakub Železný nastoupil do veřejnoprávní televize před deseti lety. Předtím spolupracoval se soukromými stanicemi, od roku 1993 vystupuje rovněž v Českém rozhlasu.

Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

"Moderovat hlavní zpravodajskou relaci v této zemi vnímám jako obrovskou čest, ale zároveň i jako závazek vůči mým předchůdcům, kteří tuto tradici před více než padesáti lety zakládali," řekl Železný.

Foto: Petr Vyoral

Více zapojeni do přípravy

Mluvčí televize Fričová uvedla, že nový moderátorský tým Událostí, který bude od dubna uvádět hlavní zpravodajskou relaci ČT z nového studia, by se měl víc zapojovat do přípravy zpráv, než tomu bylo dosud.

"Relace by měla být dynamičtější," řekl Aktuálně.cz ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Dodal, že současné studio s průhledem do zpravodajského sálu, odkud se hlavní zpravodajská relace vysílala od roku 1998, už je zastaralé, stísněné a technicky nevyhovující.

Dalším důvodem pro změnu studia byla snaha odlišit se od zpravodajské stanice ČT24. "Události jsou jiné než kontinuální zpravodajské vysílání na ČT24," dodal Šámal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy