Romové z Varnsdorfu vydělávají v Německu

Romové z Varnsdorfu vydělávají v Německu
Romové z Varnsdorfu se ale činí po svém. Když nemají za co si vybavení koupit, tak hledají, kde ho najít.
V sousedním Německu se dají televize sbírat doslova jako houby po dešti. Když zaprší.
Pětačtyřicetiletý Bony (říkejme mu tak) sedá denně na kolo, aby očíhnul, co němečtí sousedi už nebudou potřebovat.
A když narazí na něco, co sám neuveze, sežene pomoc a auto. Včera objevil hned tři televizní obrazovky. Před odjezdem je třeba si vyjasnit, komu co připadne, a výprava startuje.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
11. 10. 2011 10:20

"Kde ti cigáni berou peníze na všechny ty satelity, televize a videa, když nepracují?" ptá se nespokojená majorita. Romové z Varnsdorfu se ale činí. Po svém. Máme jim co závidět? Podívejte se.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy