Romové platí statisíce za nájem v dezolátní ubytovně

Romové platí statisíce za nájem v dezolátní ubytovně
Při demonstracích proti Romům se dav shromažďuje pod okny. Nikdo z nespokojenců ale vevnitř nikdy nebyl.
V miniaturních komůrkách s poschoďovými postelemi žijí romské rodiny jako sardinky.
Do pokoje o hrubých rozměrech 2 x 5 metrů se kromě postele vejde většinou už jen televize, malý stolek, lednička a skříň. Dva nocležníci se v něm sotva minou a v pokoji bydlí často i více lidí najednou.
Toto lůžko sdílí Erika spolu se svou sestrou. Spodní matraci obývají dvě další sestry.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
11. 9. 2011 13:34

Jedno z ohnisek napětí mezi Romy a bílými obyvateli Varnsdorfu doutná v dezolátní ubytovně. Její nájemníci, téměř výhradně Romové, platí vysoké sumy za nedůstojné podmínky k trvalému bydlení. Vlastníkem ubytovny je městský úřad.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy