Rok s covidem u běžných Čechů. Bral milovanou práci i přinášel úvahy o emigraci

Anna Dohnalová Barbora Doubravová jkr Anna Dohnalová, Barbora Doubravová, Anna Pálová, jkr
13. 4. 2021 5:30
Strojvedoucí, číšník či profesionální atletka. Dopady koronavirové pandemie se dotýkají všech Čechů bez ohledu na jejich povolání. Někteří museli po letech opustit svou milovanou práci, další našli jiný smysl života. Od začátku pandemie uplynul více než rok, deník Aktuálně.cz přináší svědectví několika běžných Čechů nejrůznějších profesí o tom, jak toto zvláštní období prožívají.

Fotografie: archiv respondentů

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Ze soudu o Čapím hnízdu se omluvila finanční ředitelka Agrofertu Procházková

Finanční ředitelka holdingu Agrofert Petra Procházková ve čtvrtek u hlavního líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo nevypovídala. Z jednání se omluvila kvůli zdravotním důvodům. K soudu dnes nedorazil ani bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který v kauze čelí spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou obžalobě z dotačního podvodu. Podle právníka někdejšího předsedy vlády Eduardy Bruny je Procházková vzhledem ke svému postavení v Agrofertu klíčovým svědkem.

"I ostatní dnešní svědci jsou důležití, ale paní Procházková je naprosto klíčový svědek," uvedl Bruna. Spolu s finanční ředitelkou Agrofertu měla ve čtvrtek ráno vypovídat také reklamní a marketingová specialistka Tereza Svěráková, ani ta ale k soudu nepřišla. Soudce Jan Šott proto jednání přerušil, bude pokračovat až dalšími svědky, mezi kterými je například autor podoby farmy u Olbramovic na Benešovsku, architekt Jiří Javůrek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy