Rohlik.cz po razii nestíhá, ač nabral dost zaměstnanců. Devět z deseti je k ničemu, stěžuje si Čupr

Marek Pokorný Marek Pokorný
28. 3. 2017 14:14
I když už Rohlik.cz po razii cizinecké policie, která firmě vyhostila přes 80 nelegálních pracovníků, nabral nové lidi, stále není schopen poskytovat služby jako dříve. Firma jede jen na dvě třetiny původní kapacity. Důvodem jsou podle jejího zakladatele a hlavního akcionáře Tomáše Čupra nekvalitní zájemci o práci. Devět z deseti se prý neosvědčí. "Nepřijdou na pohovor. Nebo přijdou, ale pak nedorazí do práce. Nebo dorazí pozdě. Nejsou ochotní pracovat," stěžuje si.
Tomáš Čupr.
Tomáš Čupr. | Foto: DVTV

Praha - Internetový obchod s potravinami Rohlik.cz se stále nemůže vzpamatovat ze zásahu cizinecká policie, která před třemi týdny zadržela více než osm desítek jejích zaměstnanců - vesměs Ukrajinců, kteří pracovali na polská pracovní víza. I když již e-shop nabral nové pracovníky, objednávky nezvládá vyřizovat stejným tempem jako dříve.

"I když jsme již pracovníky doplnili, jsme na dvou třetinách původní kapacity a víc objednávek nezvládáme vyřídit," říká mluvčí e-shopu Michala Gregorová. Problém je podle ní nízká kvalita uchazečů o práci.

Rohlik.cz také v úterý svým zákazníkům  zaslal e-mail, kde zakladatel a hlavní akcionář firmy Tomáš Čupr popisuje problémy s náborem kvalitních pracovníků. "Každý den do skladu nabíráme desítky nových lidí včetně českých zájemců. Bohužel problém není jen v nedostatku lidí, ale také v jejich kvalitě," uvádí Čupr.

Podle něj se devět z deseti zájemců o práci neosvědčí. "Nepřijdou na pohovor. Nebo přijdou, ale pak nedorazí do práce. Nebo dorazí pozdě. Nejsou ochotní pracovat. Nezáleží jim na kvalitě odvedené práce," stěžuje si.

Z nově přijatých pracovníků je stále většina cizinců. "Je to poměr dvě ku jedné," uvádí mluvčí s tím, že nabírají jak na inzerát, tak prostřednictvím agentur. Ovšem s výjimkou těch, které jim nabízely Ukrajince s polskými pracovními vízy. Právě ty stály u současných problémů.

"Ty jsme vypustili, nemáme nikoho, kdo by měl polská víza. Čekáme, až nám někdo závazně řekne, jestli je to špatně, či dobře," řekla. Čupr je přitom podle svých slov stále přesvědčen, že jít cestou polských pracovních víz je legální.

Ve středu je další nábor českých pracovníků, kteří se ozvali na inzerát. "Mělo by jich přijít několik desítek," řekla Gregorová.

Rohlik.cz se podle Gregorové stále setkává s vlnou solidarity od svých zákazníků.

"Ale pokud si nemohou objednat, tak je bohužel dost pravděpodobné, že to zkusí u konkurence. A my musíme doufat, že až se dostaneme na původní kapacitu, že se k nám vrátí. Uděláme pro to vše," dodala Gregorová.

Rohlík.cz se jen snaží přežít na trhu, vláda firmu dotlačila do situace, kdy nemohla jednat jinak, je tu potenciál korupčního jednání. | Video: dvtv
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Michigan oficiálně potvrdil výsledek prezidentských voleb, Biden ve státě vyhrál s náskokem 154 tisíc hlasů

V americkém státě Michigan v pondělí oficiálně potvrdili výsledek prezidentských voleb. S náskokem 154.000 hlasů zde zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, informovala dnes agentura AP. Velká americká média Bidena za vítěze v Michiganu označila už krátce po volbách ze 3. listopadu.

O takzvané certifikaci výsledku voleb rozhoduje v Michiganu komise, v níž zasedají dva demokraté a dva republikáni. Pro potvrzení výsledku dnes hlasovali tři její členové, jeden z republikánů se zdržel.

Agentura AP uvedla, že je oficiální vyhlášení výsledku prezidentských voleb v Michiganu, jednom z klíčových států pro vítězství, další ranou pro Donalda Trumpa. Současný prezident stále neuznal volební porážku a snaží se výsledek voleb zvrátit soudní cestou. Podle odhadů renomovaných amerických médií ale zvítězil v prezidentských volbách jasně bývalý viceprezident Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Polští odpůrci zákazu potratů znovu vyšli do ulic, byla zadržena fotografka

Polská policie v pondělí zadržela několik lidí, kteří ve Varšavě demonstrovali proti dalšímu zpřísnění restriktivního zákona o interrupcích. Mezi zadrženými byla i fotoreportérka, kterou policie později propustila. Informují o tom agentury a polská média.

Protestující na některých místech metropole blokovali dopravu, další demonstrovali před ministerstvem školství. Šéf resortu Przemyslaw Czarnek totiž podle nich pohrozil učitelům potrestáním za podporu demonstrací proti potratovému zákonu. Protestující před ministerstvem rozvinuli plakát s nápisem "Svobodné potraty, svobodné vzdělání" a požadovali ministrovu demisi. Někteří demonstrující se připoutali k bráně ministerstva, jedna žena se k ní podle agentury AP přilepila a policistům trvalo hodinu ji od brány oddělit. Poté ji odvezla sanitka.

Krátce po začátku protestu policie násilím odvedla některé lidi, včetně fotoreportérky Agaty Grzybowské, píše AP s tím, že je to poprvé, co polská policie během současných protestů proti zpřísnění potratového zákona zadržela novináře. Policie Grzybowskou později propustila. Podle agentury PAP si však před tím vyslechla obvinění z napadení policistů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pospíšil v polské lize skóroval, Přikryl nahrál na čtyři góly

Čeští fotbalisté Martin Pospíšil a Tomáš Přikryl se podíleli na všech pěti brankách Jagiellonie Bialystok, která v 10. kole polské ligy zvítězila nad Plockem 5:2 a rázně ukončila sérii tří porážek. Pospíšil dal čtvrtý gól domácího celku, Přikryl na zbývající čtyři přihrál.

Třikrát se po jeho asistencích střelecky prosadil chorvatský útočník Jakov Puljič, hosté v druhém poločase pouze snižovali. Kapitán týmu Pospíšil dal první gól v sezoně, střelcům v polské lize vládne s osmi brankami český reprezentant Tomáš Pekhart z vedoucí Legie Varšava

Polská fotbalová liga - 10. kolo:

Gliwice - Gdaňsk 2:0, Bialystok - Plock 5:2 (gól domácích Pospíšil).

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

EU nabídla Bidenovi obnovu úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady ho pozval na mimořádný summit do Bruselu

Vrcholní představitelé Evropské unie nabídli nově zvolenému prezidentovi Spojených států Joeovi Bidenovi obnovení úzké transatlantické spolupráce. Předseda Evropské rady Charles Michel jej v telefonickém rozhovoru pozval na mimořádný summit s šéfy států a vlád evropské sedmadvacítky. Budoucí šéf Bílého domu také poprvé telefonoval i s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem.

"Během telefonátu předseda Michel navrhl obnovit silnou transatlantickou alianci založenou na společných zájmech a sdílených hodnotách," stojí v prohlášení, které vydal úřad předsedy Evropské rady. Michel podle něj přivítal Bidenovu oddanost americkým spojencům a podporu evropské spolupráce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy