Únor 2014: Medaile z olympiády ve stínu Majdanu

Únor 2014: Medaile z olympiády ve stínu Majdanu
1. února - Na indonéském ostrově Sumatra vybuchla sopka Sinabung. Místní úřady hlásí nejméně 14 obětí na životech, včetně dětí.
2. února - Expremiér Jiří Rusnok se stane novým členem bankovní rady České národní banky. Do funkce ho s účinností od 1. března jmenoval prezident Miloš Zeman.
5. února - Sněmovna vydala bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) k trestnímu stíhání v kauze Opencard.
6. února - Ve věku 96 let zemřel v Bratislavě bývalý vysoký funkcionář Komunistické strany Československa Vasil Biľak.
Foto: Reuters
Domácí Zahraničí Domácí, Zahraničí
21. 12. 2014 22:03
Projděte si nejdůležitější události, které se odehrály v únoru 2014.

Praha - Únor 2014 se nesl především ve znamení 22. zimních olympijských her v Soči. Češi si z nich odvezli celkem osm medailí, které vybojovali rychlobruslařka Martina Sáblíková (zlato, stříbro), snowboardistka Eva Samková (zlato), biatlonisté Ondřej Moravec (stříbro, bronz), Gabriela Soukalová (stříbro) a Jaroslav Soukup (bronz) a smíšená biatlonová štafeta (stříbro).

Na lesk celých olympijských her ovšem vrhaly stín pokračující protesty na Ukrajině i postoj Ruska, shodou okolností země, které OH pořádala.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy