Případy 2014: Autonehoda kvůli pavoukovi i propiska v srdci

Domácí Domácí
Aktualizováno 31. 12. 2014 18:44
Aktuálně.cz vybralo deset nejkurióznějších zpráv z hasičských a policejních zásahů.

Praha - Ne všechny letošní zprávy byly zcela vážné. Aktuálně.cz pro vás vybralo deset nejvtipnějších policejních a hasičských zásahů v terénu.

Na strach z pavouků doplatila v červenci řidička, která se polekala spuštěného pavouka v autě, strhla volant a vjela do pole. Leknutí ji stálo dvě stě tisíc a blokovou pokutu.

To policisté v Brně-Líšni byli v srpnu povoláni k opilé ženě, která usnula na parapetu svého bytu ve čtvrtém patře a visela půlkou těla čtyři hodiny z okna.

Na libereckém sídlišti zase visel z okna dvoumetrový had. Přivolaní hasiči jej museli strčit do bytu dopravním kuželem.

Čtěte dál a přesvědčte se, že ne všechny zprávy končí špatně.

Muž si zabodl do srdce propisku. Nešťastnou náhodu přežil

Foto: Ludvík Hradilek

O velikém štěstí může mluvit pětatřicátník, který si v září v Kutné hoře zabodl propisku do srdce. Muže našli lidé v noci v centru města. Záchranáři jej přepravili vrtulníkem do motolské nemocnice, kde podstoupil úspěšnou operaci. První policejní verze hovořily o přepadení, což se nakonec neprokázalo, protože muž měl u sebe všechny doklady i peníze. Lékaři si zprvu mysleli, že měl v hrudi zabodnutý drát, zlatá propiska však doktory překvapila. “Muž pravděpodobně upadl, ta tužka se vzpříčila a zabodla se mu do srdce,“ uvedl vedoucí okresní kriminální policie Miroslav Chramosta. Šéfka kutnohorské policie Blanka Matějů poznamenala, že muži zachránilo život zřejmě to, že propisku z jeho hrudi nikdo nevyndal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy