Březen 2014: Z radarů mizí let Malaysia Airlines

Březen 2014: Z radarů mizí let Malaysia Airlines
1. března - Rusko na žádost prezidenta Vladimira Putina schválilo vyslání vojsk na Ukrajinu. Vojáci mezitím obsadili letiště, úřady a další strategické objekty na Krymu. Úřadující ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov vyhlásil bojovou pohotovost.
3. března - Oscara za nejlepší film získalo historické drama 12 let v řetězech. Nejlepším cizojazyčným filmem se stal italský film Velká nádhera. Nejvyšší počet sedmi sošek, včetně nejlepší režie, vyhrálo drama Gravitace režiséra Alfonsa Cuaróna.
4. března - Severní Korea testovala vícenásobný raketový odpalovací systém. Celkem vyslala sedm střel.
4. března - Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého prezidenta harvardských fondů Viktora Koženého a jeho kolegy Borise Vostrého. Definitivně tak potvrdil tresty deset a devět let vězení za podvody s cennými papíry.
Foto: Reuters
Domácí Zahraničí Domácí, Zahraničí
14. 12. 2010 10:05
Projděte si nejdůležitější události, které se odehrály v březnu 2014.

Praha - Pomyslné oči médií se v únoru 2014 upínaly především k obloze. A to nejen proto, že Severní Korea zahájila další testy odpalovacích střel. 8. března totiž zmizel z radarů let Malaysia Airlines 370 z malajsijského Kuala Lumpuru do čínského Pekingu. Letounem typu Boeing 777-200ER cestovalo 239 lidí. O dva týdny později malajsijský premiér Najib Razak oznámil, že se letadlo zřítilo v jižním Indickém oceánu asi 2000 km od australského Perthu.

Truchlila také Česká republika, zemřela totiž režisérka Věra Chytilová nebo herec Otakar Brousek.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy