Rittigovi nepatří skoro nic, majetek přepsal na společníky

Domácí Domácí
17. 3. 2014 10:42
Pražský lobbista sice žije v luxusních sídlech v Praze a Monaku, ale není jejich majitelem. Policisté neskládají zbraně a začínají další fázi vyšetřování.
Ivo Rittig
Ivo Rittig | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – V Praze přebývá Ivo Rittig v přepychovém sídle vytvořeném ze dvou propojených vil na pražských Vinohradech, trvalé bydliště má v luxusním apartmánu v Monaku. Policie však při zjišťování jeho majetku narazila na skutečnost, že oficiálně nepatří lobbistovi téměř nic.

O zjištění policie informovala MF Dnes.

Rittig je mezi obviněnými v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik a policie se zabývala případnou náhradou škody, kterou dříve vyčíslila na desítky milionů korun.

Pražské sídlo mu přitom ještě před několika lety patřilo. Nyní je však jedna jeho část „papírově“ v majetku právníků, kteří s lobbistou dlouhodobě spolupracují. Ta druhá patří firmě, která je registrována v daňovém ráji.

Detektivové z protikorupční policie však u Rittiga nekončí a rozjíždějí další fázi vyšetřování. Podle informací deníku MF Dnes se pokusí zajistit jeho bohatství v takzvané fázi dvě, tedy při pátrání po výnosech z údajné trestné činnosti.

V tomto vyšetřování se pokusí policisté vysledovat, kam putovaly miliony z údajně předražené zakázky pro pražský dopravní podnik. "Z vyšetřování vyplývá, že k Ivo Rittigovi tekly obrovské peníze. Je naší povinností teď zjistit, kde skončily," potvrdil deníku zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Pokud by se podařilo prokázat, že peníze posloužily k pořízení nějaké nemovitosti či firmy, mohla by policie tento majetek zabavit jako takzvaný výnos z trestné činnosti. V této fázi už však nezáleží na tom, jestli je majetek napsán na Rittiga, nebo někoho jiného. Pokud byl totiž pořízen za „špinavé“ peníze, může jej policie bez problémů obstavit.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Kanonýr Werner z Lipska je prý na odchodu do Chelsea

Útočník Timo Werner je údajně blízko odchodu z Lipska do Chelsea. Londýnský klub už podle médií souhlasil s tím, že využije výstupní klauzuli ve smlouvě čtyřiadvacetiletého fotbalisty a zaplatí za něj 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun).

Werner v minulosti působil ve Stuttgartu a do Lipska přišel před čtyřmi lety. V probíhající sezoně dal za saský celek ve všech soutěžích 31 branek a pomohl mu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V bundeslize je Werner s 25 góly druhým nejlepším střelcem a Lipsku, za které nastupuje i český reprezentant Patrik Schick, patří třetí místo.

Právě Schickovu budoucnost by mohl Wernerův odchod ovlivnit. Český útočník je v Lipsku na hostování z AS Řím a součástí dohody je i možnost přestupu za 29 milionů eur. Trenér Julian Nagelsmann ale prohlásil, že o přestupu by uvažoval v případě, že cena klesne na 20 milionů. Schick zatím v 18 bundesligových zápasech dal devět branek.

Další zprávy