Rittigovi nepatří skoro nic, majetek přepsal na společníky

Domácí Domácí
17. 3. 2014 10:42
Pražský lobbista sice žije v luxusních sídlech v Praze a Monaku, ale není jejich majitelem. Policisté neskládají zbraně a začínají další fázi vyšetřování.
Ivo Rittig
Ivo Rittig | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – V Praze přebývá Ivo Rittig v přepychovém sídle vytvořeném ze dvou propojených vil na pražských Vinohradech, trvalé bydliště má v luxusním apartmánu v Monaku. Policie však při zjišťování jeho majetku narazila na skutečnost, že oficiálně nepatří lobbistovi téměř nic.

O zjištění policie informovala MF Dnes.

Rittig je mezi obviněnými v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik a policie se zabývala případnou náhradou škody, kterou dříve vyčíslila na desítky milionů korun.

Pražské sídlo mu přitom ještě před několika lety patřilo. Nyní je však jedna jeho část „papírově“ v majetku právníků, kteří s lobbistou dlouhodobě spolupracují. Ta druhá patří firmě, která je registrována v daňovém ráji.

Detektivové z protikorupční policie však u Rittiga nekončí a rozjíždějí další fázi vyšetřování. Podle informací deníku MF Dnes se pokusí zajistit jeho bohatství v takzvané fázi dvě, tedy při pátrání po výnosech z údajné trestné činnosti.

V tomto vyšetřování se pokusí policisté vysledovat, kam putovaly miliony z údajně předražené zakázky pro pražský dopravní podnik. "Z vyšetřování vyplývá, že k Ivo Rittigovi tekly obrovské peníze. Je naší povinností teď zjistit, kde skončily," potvrdil deníku zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Pokud by se podařilo prokázat, že peníze posloužily k pořízení nějaké nemovitosti či firmy, mohla by policie tento majetek zabavit jako takzvaný výnos z trestné činnosti. V této fázi už však nezáleží na tom, jestli je majetek napsán na Rittiga, nebo někoho jiného. Pokud byl totiž pořízen za „špinavé“ peníze, může jej policie bez problémů obstavit.

 

Právě se děje

Další zprávy