Říjen 2015: V Praze se hroutí koalice a Kleslová odchází. Indonésie je v plamenech

Požáry v Indonésii.
1. října - Sněmovna odmítla myšlenky na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků mezi státy EU.
1. října - Šestadvacetiletý útočník, který si za své oběti vybíral křesťany, zastřelil na vyšší odborné škole v oregonském městě Roseburg devět lidí. Poté spáchal sebevraždu.
2. října - Hurikán Joaquin zasáhl souostroví Bahamy, kde způsobil rozsáhlé škody. Americká pobřežní stráž vyhlásila pátrání po nákladní lodi El Faro s 33 námořníky na palubě.
3. října - Nejméně 220 lidí zabil sesuv půdy v Guatemale poblíž hlavního města Ciudad de Guatemala. Kolem 300 lidí je pohřešovaných.
Foto: Jiří Hruška
Domácí Zahraničí Domácí, Zahraničí
20. 12. 2015 0:30
Projděte si nejdůležitější říjnové události roku 2015.

Praha - V Praze bylo v říjnu 2015 pořádné horko. 23. října odvolávají zastupitelé z funkce čtyři z 11 radních, včetně náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ).

Ve stejný den navíc končí i starostka Prahy 10 Radmila Kleslová, rezignovala na funkce v městských firmách Prahy. Následně se vzdala i funkce šéfky pražského ANO.

Olomouckém kraji a Praze zasahovala 13. října policie z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Následně byl obviněn olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) a další tři lidé.

Požáry trápí Indonésii a Malajský poloostrov, kde kvůli vypalování pralesa pro plantáže palmy olejné hoří obrovské lesní plochy. Austrálie proto 12. října vysílá na základě žádosti indonéské vlády vysokokapacitní hasičské letadlo.

Velká tragédie se nakonec nevyhnula ani říjnu, poslední den se v Egyptě zřítil ruský Airbus s 224 lidmi na palubě. K útoku se přihlásila radikální organizace Islámský stát.

 

Právě se děje

Další zprávy