Řidička v Ostravě vjela do protisměru před strážníky. Video zaujalo stovky tisíc lidí

Video Video
2. 7. 2021 15:36
Jednašedesátiletá řidička přejela přímo před očima městských strážníků v Ostravě-Porubě do protisměru. Nebezpečný manévr provedla ve voze Suzuki na frekventované křižovatce ulic Martinovská a Provozní minulé páteční ráno.
Řidička v Ostravě přejela na křižovatce do protisměru | Video: Městská policie Ostrava

Žena vyjela z odbočovacího pruhu, po přejetí tramvajových kolejí však nezahnula na Provozní ulici, ale nečekaně stočila vůz do protisměru, přičemž projela kolem hlídky městských strážníků, kteří tam stáli na červenou. "Vzhledem k závažnosti situace se strážníci jali pronásledovat toto vozidlo a po krátké chvíli jej zastavili," řekl České televizi (ČT) mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Řidička nedokázala vysvětlit, proč do protisměru najela. Naštěstí nedošlo ke zranění ostatních účastníků silničního provozu. Dechová zkouška byla u ženy negativní. Video na facebookových stránkách Událostí Ostrava ČT vidělo už 800 000 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy