Řidiči, pozor. Celé Česko pokryje náledí

Domácí Domácí
10. 12. 2009 12:13
Meteorologové vydali výstrahu, nejhůře bude od pátečního odpoledne
Na českých silnicích to v nejbližších dnech nebude žádná legrace. Začne sněžit a objeví se i nebezpečné náledí
Na českých silnicích to v nejbližších dnech nebude žádná legrace. Začne sněžit a objeví se i nebezpečné náledí | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pořádně na pozoru by se měl mít každý, kdo v nejbližších hodinách a dnech usedne za volant.

Během odpoledne a večera totiž přes Česko přejde vlna srážek, často ještě dešťových. Při očekávaném poklesu teplot pod nulu ovšem silnice pokryje náledí, varují odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu.

Výstraha, kterou vydali, platí pro všechny kraje, a to od pátečního odpoledne do sobotního oběda.

"V pátek odpoledne a navečer se bude od severovýchodu ochlazovat na celém území a dešťové srážky budou postupně přecházet ve sněhové i v nejnižších polohách," stojí ve výstraze ČHMI.

"Vzhledem k tomu, že v pátek večer a v noci na sobotu poklesnou teploty na celém území slabě pod nulu, bude se v ČR místy vytvářet náledí nebo zmrazky," varuje předpověď.

Příchod zimního počasí potrápil řidiče už dnes ráno. Kvůli mrznoucím mlhám řešila policie sérii nehod. Například na Plzeňsku zasahovali hasiči u deseti kolizí. Plné ruce práce měli i na jihu Čech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy