Řidiče v pohraničí ohrožuje záhadný "vrhač větví", němečtí policisté žádají o pomoc

ČTK ČTK
22. 10. 2019 15:11
V německém příhraničí ohrožuje motoristy už několik let neznámý muž, jemuž tamní policisté přezdívají vrhač větví. Saská policie na něj vypsala odměnu 3000 eur (zhruba 77 000 korun) a o pomoc nyní žádá i české řidiče, kteří jezdí do německého příhraničí.
Policejní snímky vrhače větví.
Policejní snímky vrhače větví. | Foto: Polizeidirektion Görlitz

Motoristy ohrožuje vrhač větví v policejním revíru Žitava-Oberland od října roku 2013. Pokládá na silnici menší stromky nebo velké větve, aby řidiče přinutil zastavit vozidlo. "Když vůz stojí, hází na něj další větve, kameny anebo různé předměty. Už při vynuceném náhlém prudkém brzdění jsou řidiči ve velkém nebezpečí a je jen dílem náhody, že přitom ještě nedošlo k vážné havárii," uvedla regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

Saská policie dosud eviduje 53 takových útoků na vozidla, poslední se stal letos 7. září na spolkové silnici B96 v katastru obce Friedersdorf ve směru z Ebersbachu na Oppach. Muž útočí vždy až po západu slunce, a to v Schönbachu, Kottmarsdorfu, Friedersdorfu, Neugersdorfu a Leutersdorfu.

Podle výpovědí svědků větve hází muž mladšího nebo středního věku, štíhlé, atletické postavy. Je vysoký 170 až 180 centimetrů. Nosí volné kalhoty, bundu s kapucí a tmavou čepici. Maskuje se šátkem přes pusu nebo kuklou a nosí u sebe vždy kapesní svítilnu nebo čelovku s LED světlem. Na své noční výpravy jezdí na horském nebo trekingovém kole. Informace vedoucí k jeho dopadení přijme kterákoliv policejní služebna v Sasku nebo je možné volat na telefonní číslo + 49 (0) 3581 468 - 100.

Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

Další zprávy