reklama
 
 

Řidičák snadno a rychle. Z korupce je obviněno 29 osob

5. 9. 2012 10:20
Provozovatelé autoškol upláceli komisaře z magistrátu. Ti si přišli až na 15 tisíc

Praha - Kriminalisté ukončili více než rok trvající vyšetřování případu korupce při získávání řidičských oprávnění.

V případu je stíháno 29 osob. Jsou mezi nimi provozovatelé autoškol i zkušební komisaři Odboru dopravně správních agend Magistrátu hlavního města Prahy.

Provozovatelům je kladeno za vinu, že od listopadu 2011 do května 2012 při konání závěrečných zkoušek měli nejprve nabízet a následně předávat zkušebním komisařům úplatky v částkách od 2 do 15 tisíc korun.

Výměnou za tyto částky měli žáci škol bezproblémově získat řidičská oprávnění. 

Již v květnu policisté zatkli 22 osob. Vyšetřování probíhalo na několika místech v Praze, v sídle autoškoly na Praze 6, v místě závěrečných zkoušek (Praha 6) a v sídle zkušebních komisařů (na Odboru dopravně správních agend Magistrátu hlavního města Prahy).

V průběhu vyšetřování došlo k obvinění dalších osob. Návrh na obžalobu byl podán u 28 osob. U jednoho obviněného kriminalisté navrhli podmíněně zastavit trestní stíhání.

Některým obviněným hrozí až desetiletý trest 

Provozovatelé autoškol jsou obviněni z trestného činu podplacení. Většina zkušebních komisařů naopak z trestných činů přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněným osobám z trestného činu přijetí úplatku až desetiletý trest odnětí svobody. Osobám obviněným z podplacení hrozí až šestiletý trest.
 

autor: Domácí | 5. 9. 2012 10:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama