reklama
 
 

Řidič vytlačil na dálnici D1 u Hranic obytný vůz, auto poté havarovalo. Škoda je čtvrt milionu

8. 8. 2018 13:09
Incident se stal v neděli ve 14:50 na 304. kilometru dálnice v blízkosti Hranic Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Přerov - Na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku vytlačil podle policie v neděli neznámý řidič obytné vozidlo, které následně havarovalo a poškodilo oplocení dálnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda však dosáhla zhruba čtvrt milionu korun.

Policisté řidiče auta, který podle nich druhý vůz vytlačil, hledají. Obracejí se s žádostí o pomoc také na veřejnost. Informoval o tom krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Incident se stal ve 14:50 na 304. kilometru dálnice v blízkosti Hranic, kdy řidič cizí státní příslušnosti jel s obytným vozem Fiat Capron ve směru od Olomouce na Ostravu. "Cizinec jel v pravém jízdním pruhu a v daném úseku jej údajně mělo z levé strany vysokou rychlostí předjet nezjištěné osobní motorové vozidlo. Řidič nezjištěného vozidla měl při předjíždění, bez fyzického kontaktu obou vozidel, vytlačit vozidlo Fiat vpravo mimo komunikaci a poté bez zastavení pokračovat dále směrem na Ostravu," uvedl policejní mluvčí.

Cizinec pak s obytným vozidlem havaroval, najel na nezpevněný travnatý svah a poškodil pletivové oplocení dálnice. Na autě byla škoda odhadnuta na 200 tisíc korun a na oplocení přibližně na 50 tisíc korun.

V souvislosti s prověřováním okolností havárie se policisté nyní obracejí na případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakýkoliv informace především k autu, které obytné vozidlo vytlačilo mimo komunikaci. Lidé se mohou obrátit na linku 158 nebo na dálniční oddělení Kocourovec.

autor: ČTK | 8. 8. 2018 13:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama